Dramatyczny zwrot w finale Super Bowl. 95 procent szans na triumf i... porażka. Kansas City Chiefs mistrzami po 50 latach przerwy

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Miami w najważniejszym meczu w USA - finale ligi futbolu amerykańskiego NFL - Kansas City Chiefs pokonali San Francisco 49ers 31:20 po niesamowitej końcówe, w której Chiefs mieli zaledwie pięć procent szans na triumf! To drugie mistrzostwo dla tego zespołu w historii.

W finale Super Bowl na stadionie w Miami zmierzyły się ze sobą drużyny Kansas City Chiefs i San Francisco 49ers. Spotkanie reklamowane było jako starcie najlepszego ataku z najlepszą defensywą. Poprzedni raz obie ekipy cieszyły się z mistrzostwa bardzo dawno temu. W przypadku Chiefs miało to miejsce w 1970 roku, natomiast 49ers w 1995 roku.

Janikowski spotkał się z więźniami. "Wychowałem się na dzielnicy kryminalistów i recydywistów"

Kansas City Chiefs odwrócili losy spotkania w ostatniej kwarcie. Mieli pięć procent szans!

W połowie spotkania był remis 10:10, a po trzech kwartach blisko zwycięstwa był zespół z San Francisco, który prowadził 20:10. Jednak w ostatniej kwarcie głosu doszli zawodnicy Kansas City Chiefs, którzy nie dali rywalom zdobyć ani jednego punktu i sami wygrali ją aż 21:0, a cały mecz 31:20.

Zespół z San Francisco prowadził 10 punktami na mniej niż 10 minut przed końcem i według ESPN miał 95 procent szans na końcowy triumf. Jednak Kansas City Chiefs wykorzystało swoje pięć procent szans i wygrało to starcie 11 punktami!

Najlepszym graczem został wybrany 24-letni Patrick Mahomes z Chiefs, który zdobył mistrzostwo i tytuł MVP jako najmłodszy zawodnik w historii.

Całe widowisko było olbrzymim sukcesem komercyjnym. W trakcie przerwy telewizyjnej emisja 30-sekundowej reklamy była warta 5,6 miliona dolarów, czyli średnio o pół miliona więcej niż podczas poprzedniej edycji imprezy.

Kansas City Chiefs zdobyli drugie mistrzostwo w historii National Football League. Poprzednio byli najlepsi równo 50 lat temu!