Tomasz Smokowski po półtora roku odchodzi z Polsatu Sport. Konflikt interesów

Tomasz Smokowski odchodzi z Polsatu Sport - informuje serwis WP SportoweFakty. Powodem takiej decyzji jest fakt, że Marian Kmita, szef Polsatu Sport, miał zakazać swoim dziennikarzom działalności w zewnętrznych kanałach.

Tomasz Smokowski odchodzi z Polsatu Sport po niespełna półtora roku pracy - poinformował serwis WP SportoweFakty. Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, miał zakazać swoim dziennikarzom pracy w zewnętrznych kanałach. Smokowski wybrał tworzenie własnego kanału w serwisie YouTube.

Zobacz wideo

Smokowski po raz drugi w karierze postanowił odejść z telewizji i spróbować stworzyć własny kanał. W 2017 roku rozstał się z NC+, ponieważ chciał realizować swoje projekty. Po roku ogłosił jednak, że dołącza do Polsatu Sport, w którym pracował przy meczach Ligi Mistrzów i reprezentacji Polski, a także realizował własne projekty. 

Decyzja, którą miał podjąć Marian Kmita, kolidowałaby także z działalnością innych dziennikarzy stacji. Według serwisu WP SportoweFakty Jerzy Mielewski i Marcin Lepa oddali kanał "Prawda Siatki". Nie wiadomo także, co dalej z kanałami Romana Kołtonia i Sebastiana Staszewskiego, a także z przyszłością Mateusza Borka.