Koszmarny wypadek w alei serwisowej. Mechanik wepchnął drugiego na auto [WIDEO]

Do niezwykle niebezpiecznej sytuacji doszło w czasie wyścigu Dubai 24. Na jednym z pit stopów jeden z mechaników popchnął swojego kolegę, który został zahaczony przez spoiler odjeżdzającego auta!
Zobacz wideo

W barwach drużyny Porsche 991-II Cup (czyli autem z numerem 989) jeździła również Gosia Rdest. Polka miała dzielić bolid z Ollim Hancockiem, Johnem Hartshornem, a także Jukką Honkavourim. Ostatecznie w piątek wieczorem wyścig został przerwany, a potem odwołany ze względu na potężną ulewę, która przeszła nad pustynią w okolicach Dubaju. Wcześniej odbyły się kwalifikacje, w których Rdest zajęła 32. miejsce. 

Koszmarny wypadek w boksie

W mediach społecznościowych pojawił się jednak filmik, który pokazuje niezwykle groźne zdarzenie z pit stopu. Widać na nim jak jeden z mechaników przebiega z oponą i popycha innego mechanika, który był odpowiedzialny za wypuszczenie kierowcy do alei serwisowej. 

Mechanik nie odniósł poważnych obrażeń, ale według dostępnych informacji nie mógł pracować w trakcie wyścigu.

W 24-godzinnym wyścigu wzięło udział 68 załóg. W wyścigu biorą udział samochody sportowe i turystyczne. Wyścig od 2006 roku rozgrywany jest na Dubaj Autodrome.

Warto dodać, że Gosia Rdest okazała się najlepsza w swojej klasie wyścigowej.