Zmieniona formuła Orlen Warsaw Marathonu. Pozostanie MP w maratonie? Mamy odpowiedź PZLA

Orlen Warsaw Marathon nie zostanie odwołany. Zmieni się natomiast jego formuła, co potwierdza w informacji prasowej PKN Orlen. Według środowiska biegowego może mieć to związek z połączeniem dwóch biegowych imprez organizowanych w Warszawie, w jedną większą. Na zmiany i decyzję sponsora czeka Polski Związek Lekkiej Atletyki, który w ramach OWM organizował mistrzostwa Polski w maratonie.

Maraton odbędzie się w nowej formule

Dwa dni temu portal biegowe.pl poinformował o odwołaniu konkursu na organizację Orlen Warsaw Marathonu. Według nieoficjalnych informacji spółka PKN Orlen miała zrezygnować z finansowania imprezy ze względu na przeznaczenie środków na inwestycję w zespół Formuły 1 - Alfa Romeo Racing Orlen, w którym od przyszłego sezonu jako kierowca testowy obecny będzie Robert Kubica.

Zobacz wideo

Te doniesienia zdementowała informacja prasowa wydana później przez biuro prasowe PKN Orlen, w którym spółka potwierdzała prace nad zmianą formuły organizacji imprezy. "Narodowe Święto Biegania odbędzie się w tym roku w znacznie poszerzonej formie. W przygotowywanym formacie wydarzeń na terenie Warszawy nie zabraknie cyklu biegów na różnych dystansach" - czytamy w oświadczeniu. "Planowana zmiana formuły to odpowiedź na zapotrzebowanie ze strony wszystkich biegaczy, również amatorów, a także kibiców. Umożliwi ona również szerszą promocję polskiego sportu w Europie, poprzez wyrazistą komunikację, a także niestandardowe działania marketingowe".

W kontekście tych zdań portal warszawa.wyborcza.pl informował w środę o możliwym połączeniu sił Orlen Warsaw Marathonu oraz Maratonu Warszawskiego. - Z konkurencją można rywalizować, ale można również postarać się o stworzenie wspólnej dużej inicjatywy - powiedziała dla serwisu bieganie.pl, Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego Orlenu. - Jesienią odbędzie się wielka impreza maratońska w stolicy. To wielkie i skomplikowane przedsięwzięcie - opisała. Organizatorzy Maratonu Warszawskiego do tego momentu nie skomentowali tych doniesień. 

PZLA zaczeka na ostateczne decyzje

Polski Związek Lekkiej Atletyki chciałby podtrzymać organizację mistrzostw Polski w maratonie w ramach OWM. - Mając na uwadze naszego partnera jakim jest PKN ORLEN na dzień dzisiejszy czekamy na końcowe decyzje dotyczące ORLEN Warsaw Marathonu - powiedział Sport.pl Maciej Jałoszyński, Specjalista ds. Sportowo-Technicznych PZLA. Orlen Warsaw Marathon jest przecież także szansą dla najlepszych polskich biegaczy do uzyskania minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Pierwotnie Orlen Warsaw Marathon miał się odbyć w kwietniu, a Maraton Warszawski we wrześniu. Nową albo wybraną datę imprezy poznamy po ustaleniu szczegółów nowego formatu OWM. 

Więcej o: