Sport.pl

Tragedia przed ceremonią otwarcia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Łyżwiarka walczy o życie

Szwajcarska policja wszczęła dochodzenie w sprawie wypadku, do którego doszło dzień przed ceremonią otwarcia młodzieżowych igrzysk olimpijskich. Rosyjska łyżwiarka walczy w szpitalu o życie po tym, gdy spadła z wysokości ok. 5 metrów na lód podczas próby.

Rosyjska łyżwiarka, której nazwiska nie podano, prowadziła próbę swojego występu na dzień przed ceremonią otwarcia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Gdy została uniesiona w powietrze na specjalnych linach, z nieznanych przyczyn straciła równowagę i spadła z wysokości ok. 5 metrów na lód.

Zobacz wideo

Jak przyznała policja, 35-letnia łyżwiarka, która miała wystąpić podczas ceremonii otwarcia, doznała poważnych obrażeń i walczy o życie w szpitalu w Lozannie. Trwa śledztwo, wszczęte przed policję, mające na celu wyjaśnienie wszystkich szczegółów tego zdarzenia.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał oświadczenie, w którym życzył wraz z organizatorami szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się w piątek, 9 stycznia i potrwają do 22 stycznia.

Więcej o:
Komentarze (1)
Tragedia przed ceremonią otwarcia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Łyżwiarka walczy o życie
Zaloguj się
  • uzyjdo30znakow

    Oceniono 13 razy 5

    Te wiadomości piszą boty czy ludzie z 5 klasy podstawówki? Bo takiego gówna nie mógł wyprodukować dziennikarz! Z tytułu i większej części artykułu można by wnioskować że poszkodowana jest uczestniczka zawodów, choć wygląda na to, że to jednak po prostu osoba która miała wystąpić tylko w ramach oprawy artystycznej ceremonii otwarcia imprezy. Kiedy nie ma się tej informacji a czyta o łyżwiarce unoszącej się na linach człowiek zaczyna się zastanawiać w jakiejż to qrwa nowej dyscyplinie ta pani miała startować :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX