Nieoficjalnie: Orlen Warsaw Marathon odwołany. Zabrakło środków po zainwestowaniu w zespół F1

ORLEN Warsaw Marathon ma zostać odwołany - nieoficjalnie dowiedział się portal biegowe.pl. Według informatora strony internetowej, spółce PKN Orlen zabrakło środków na przeprowadzenie imprezy po zainwestowaniu w zespół Formuły 1, Alfa Romeo Racing ORLEN. Polski Związek Lekkiej Atletyki, żeby dalej prowadzić Mistrzostwa Polski w maratonie będzie musiał znaleźć nowego gospodarza i sponsora imprezy.

Portal biegowe.pl poinformował o odwołaniu konkursu na organizację Orlen Warsaw Marathonu. Według nieoficjalnych informacji spółka PKN Orlen miała zrezygnować z finansowania imprezy ze względu na przeznaczenie środków na inwestycję w zespół Formuły 1 - Alfa Romeo Racing Orlen, w którym od przyszłego sezonu jako kierowca testowy obecny będzie Robert Kubica

Zobacz wideo

Agencje eventowe miały zgłaszać oferty przejęcia imprezy do 10 grudnia i według biegowe.pl złożyły je w odpowiednim terminie, ale odwołany został cały konkurs. To kluczowe dla kwestii odwołania tegorocznej imprezy, bo czasu na jej zorganizowanie jest za mało. 

Teren PGE Narodowego ma nadal być wynajęty przez PKN Orlen, ale impreza, która zaplanowana była na kwiecień, ma się nie odbyć. Polski Związek Lekkiej Atletyki powinien zatem rozpocząć poszukiwania nowego sponsora, który pozwoliłby na sfinansowanie organizacji OWM. To w końcu mistrzostwa Polski w maratonie, które mają dać także najlepszym polskim biegaczom możliwość uzyskania minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Więcej o: