Sport.pl

Szaleństwo wśród kibiców na MŚ w darcie! Tak! W darcie! Ona znów to zrobiła!

Fallon Sherrock jako pierwsza kobieta w historii awansowała do 3. rundy mistrzostw świata w darcie. Do następnego etapu zawodów awansował także Polak, Krzysztof Ratajski.

Fallon Sherrock pisze niesamowitą historię na tegorocznych mistrzostwach świata w darcie rozgrywanych w Londynie. Przed Angielką żadna kobieta nie wygrała meczu na zawodach tej rangi. Sherrock zaś w 1. rundzie pokonała Teda Evettsa 3:2, a w 2. rundzie Mensura Suljovicia. 

Zobacz, jak Bayern Monachium pokonał w ostatnim meczu Wolfsburg. Asysta Lewandowskiego!

Zobacz wideo

Niesamowity wyczyn angielskiej zawodniczki

Austriak lepiej rozpoczął spotkanie, wychodząc na prowadzenie 1:0. Sherrock nie zraziła się tym, zachowała zimną krew i cały mecz wygrała 3:1. To jej duży sukces, tym bardziej że Suljović to 11. zawodnik w światowym rankingu. Po ostatnim rzucie angielskiej reprezentantki publiczność oszalała z radości. Kibice wyraźnie byli po jej stronie od początku spotkania.

W kolejnej rundzie Sherrock zmierzy się ze swoim rodakiem, Chrisem Dobeyem. W 3. rundzie mistrzostw świata w darcie jest także Polak, Krzysztof Ratajski. W następnym meczu zmierzy się on z Nathanem Aspinallem, który jest na 12. miejscu w światowym rankingu.

Więcej o:
Komentarze (63)
Szaleństwo wśród kibiców na MŚ w darcie! Tak! W darcie! Ona znów to zrobiła!
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 27 razy 21

  Co to za sport? Kibice nie zrobili ustawki, nie śpiewali wulgarnych przyśpiewek i nikogo nie skatowali maczetami i kastetami. Lipa.

 • carlos_512

  Oceniono 11 razy 9

  szanowny Panie DS,
  jak się o czymś pisze, to warto wcześniej zapoznać się z tematem.

  "Austriak lepiej rozpoczął spotkanie, wychodząc na prowadzenie 1:0. Sherrock nie zraziła się tym, zachowała zimną krew i cały mecz wygrała 3:1. "
  Tymczasem to Fallon Sherrock wygrała pierwszego seta. Mensur Suljović wyrównał. A ostatnie dwa sety ponownie były dla Sherrock.
  Można oczywiście przyjąć, że pisał Pan o legach. Ale primo - łączenie legów z setami oznaczałoby Pana kompletną ignorancję w tej dyscyplinie sportu (dla niewtajemniczonych: leg to jak gem w tenisie), a secundo - Suljović wygrywał 2:0 w legach w pierwszym secie...

 • sthoss

  Oceniono 12 razy 4

  dziwie sie ze tylko jedna kobieta jest w stanie dorównać facetom. Ten sport jako czysto techniczny, nie wymagający siły, podobnie jak bilard zreszta, powinien być prawdziwą mekką równouprawnienia. Skoro jednak nie jest i kobiety istnieją na zasadzie wyjątku a nie reguły to znaczy że jednak równouprawnienie i domaganie sie 50/50 nie jest do końca sprawiedliwe.

 • byann

  Oceniono 5 razy 3

  Michelle Mouton pisała ale wypadła z jednego wyścigu i zajęła drugie miejsce w WRC na koniec sezonu. Walter Rohl i Ari Vatanen wdychali tyllo jej spaliny.

 • niktalboktos

  Oceniono 6 razy 2

  Ten news jest dla Polaków tak samo ekscytujący jak newsy o Stochu i spółce i skokach na deskach dla przeciętnego Anglika....

 • jakapral

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe, czy wyrównany zostanie wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. W końcu równouprawnienie.

 • takaprawda3000

  Oceniono 13 razy 1

  SZOK!!! Kobieta też potrafi rzucać kawałkiem metalu w tarczę.
  Ah to równouprawnienie.

  Szkoda tylko że Panie z patrolu policyjnego nie potrafią w dwie obezwładnić jego bandyty i na pomoc musi przyjść inny facet bo tak by było z nimi kiepsko.
  gazetawroclawska.pI/chcial-udusic-policjantke-grozi-mu-dozywocie/ar/c1-14673243

 • remix

  0

  a d..A już ułaskawił??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX