Szaleństwo wśród kibiców na MŚ w darcie! Tak! W darcie! Ona znów to zrobiła!

Fallon Sherrock jako pierwsza kobieta w historii awansowała do 3. rundy mistrzostw świata w darcie. Do następnego etapu zawodów awansował także Polak, Krzysztof Ratajski.

Fallon Sherrock pisze niesamowitą historię na tegorocznych mistrzostwach świata w darcie rozgrywanych w Londynie. Przed Angielką żadna kobieta nie wygrała meczu na zawodach tej rangi. Sherrock zaś w 1. rundzie pokonała Teda Evettsa 3:2, a w 2. rundzie Mensura Suljovicia. 

Zobacz, jak Bayern Monachium pokonał w ostatnim meczu Wolfsburg. Asysta Lewandowskiego!

Zobacz wideo

Niesamowity wyczyn angielskiej zawodniczki

Austriak lepiej rozpoczął spotkanie, wychodząc na prowadzenie 1:0. Sherrock nie zraziła się tym, zachowała zimną krew i cały mecz wygrała 3:1. To jej duży sukces, tym bardziej że Suljović to 11. zawodnik w światowym rankingu. Po ostatnim rzucie angielskiej reprezentantki publiczność oszalała z radości. Kibice wyraźnie byli po jej stronie od początku spotkania.

W kolejnej rundzie Sherrock zmierzy się ze swoim rodakiem, Chrisem Dobeyem. W 3. rundzie mistrzostw świata w darcie jest także Polak, Krzysztof Ratajski. W następnym meczu zmierzy się on z Nathanem Aspinallem, który jest na 12. miejscu w światowym rankingu.

Więcej o: