Rosyjskie media skomentowały wybór Witolda Bańki na szefa WADA. "Obiecał trudne decyzje"

Witold Bańka będzie od stycznia nowym szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Jego wybór na to stanowisko skomentowały rosyjskie media, przypominąjąc, że Bańka wielokrotnie zabierał głos w sprawie dopingu rosyjskich sportowców

W czwartek podczas kongresu w Katowicach Witold Bańka został oficjalnie wybrany na stanowisko nowego szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Pracę zacznie od 1 stycznia 2020 roku. Jednym z pierwszych zadań polskiego ministra sportu będzie rozwiązanie problemu rosyjskiego dopingu. Bańka podczas przemówienia w Katowicach powiedział m.in.: Nie będę tolerował oszustów w sporcie.

Z Witoldem Bańką rozmawiał Paweł Wilkowicz. "To jedyne realne narzędzie walki z dopingiem":

Zobacz wideo

Rosyjskie media skomentowały wybór Witolda Bańki na szefa WADA

Rosyjskie media skomentowały wybór Bańki na szefa WADA. - Obiecał trudne decyzje i zawsze rekomendował sankcje - napisał portal fontanka.ru. Dziennikarze przypomnieli, że Polak wielokrotnie zabierał głos w sprawie dopingu rosyjskich sportowców. 

Także serwis gazeta.ru napisał o Bańce. - Nie ukrywał swojego zmartwienia kwestią rosyjską - czytamy. Dziennikarze wskazali również, że WADA pod przewodnictwem polskiego ministra zastosuje szerokie sankcje wobec Rosji, jeśli udowodniona zostanie manipulacja z próbkami dopingowymi sportowców. 

Szef RUSADA o Bańce

Wybór Bańki na szefa WADA skomentował także Jurij Ganus, szef Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA). Bardzo unikał mocnych słów i przyznał jedynie, że "rosyjskich sportowców czeka poważna próba". Wciąż nie wiadomo, czy na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio wystartują reprezentanci Rosji.