Sport.pl

Rosyjskie media skomentowały wybór Witolda Bańki na szefa WADA. "Obiecał trudne decyzje"

Witold Bańka będzie od stycznia nowym szefem Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Jego wybór na to stanowisko skomentowały rosyjskie media, przypominąjąc, że Bańka wielokrotnie zabierał głos w sprawie dopingu rosyjskich sportowców

W czwartek podczas kongresu w Katowicach Witold Bańka został oficjalnie wybrany na stanowisko nowego szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Pracę zacznie od 1 stycznia 2020 roku. Jednym z pierwszych zadań polskiego ministra sportu będzie rozwiązanie problemu rosyjskiego dopingu. Bańka podczas przemówienia w Katowicach powiedział m.in.: Nie będę tolerował oszustów w sporcie.

Z Witoldem Bańką rozmawiał Paweł Wilkowicz. "To jedyne realne narzędzie walki z dopingiem":

Zobacz wideo

Rosyjskie media skomentowały wybór Witolda Bańki na szefa WADA

Rosyjskie media skomentowały wybór Bańki na szefa WADA. - Obiecał trudne decyzje i zawsze rekomendował sankcje - napisał portal fontanka.ru. Dziennikarze przypomnieli, że Polak wielokrotnie zabierał głos w sprawie dopingu rosyjskich sportowców. 

Także serwis gazeta.ru napisał o Bańce. - Nie ukrywał swojego zmartwienia kwestią rosyjską - czytamy. Dziennikarze wskazali również, że WADA pod przewodnictwem polskiego ministra zastosuje szerokie sankcje wobec Rosji, jeśli udowodniona zostanie manipulacja z próbkami dopingowymi sportowców. 

Szef RUSADA o Bańce

Wybór Bańki na szefa WADA skomentował także Jurij Ganus, szef Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA). Bardzo unikał mocnych słów i przyznał jedynie, że "rosyjskich sportowców czeka poważna próba". Wciąż nie wiadomo, czy na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio wystartują reprezentanci Rosji.

Więcej o:
Komentarze (26)
Rosyjskie media skomentowały wybór Witolda Bańki na szefa WADA. "Obiecał trudne decyzje"
Zaloguj się
 • fulko_de_lorche

  Oceniono 7 razy 3

  pisior putina nie skrzywdzi - k**** k**** łba nie urwie - no chyba że z paska prezesa się już urwał to wtedy i owszem...

 • 11danek

  Oceniono 13 razy 3

  Świetny wybór! Witold Bańka nie ukróci rosyjskich przekrętów dopingowych bo Rosjanie dążenie do celu „ na skróty „ maja we krwi. Nie zamachają się przed żadnym przestępstwem żeby osiągnąć swój cel. Dlatego tak ważne jest żeby ten ich, przez państwo popierany proceder izolować. Niedługo na arenie międzynarodowej zobaczymy Rosjan tylko w takich dyscyplinach jak plucie na odległość czy picie na czas

 • frodozbagien

  Oceniono 8 razy 2

  ku-wa! Gdzie nie wejść, wszystko pis kontra po; nawet podczas podawania prognozy pogody słyszę, że przez osiem ostatnich lat! temperatury były...

 • piranha11

  Oceniono 1 raz 1

  Dobry wybór i tak trzymaċ!

 • muzoman

  Oceniono 5 razy -1

  Fajne gościu ma nazwisko - Bańka.

 • dailygod

  Oceniono 7 razy -1

  Wszystko zależy od Prezesa. Nowy szef WADA jest tylko pionkiem. Może Pan Witold Bańka mówić co chce, ale głosu decydującego nie ma!! Rosja z Niemcami robi interesy także w sporcie. Usa poza zasięgiem Unii.
  Widzę jak W. Bańka wyklucza połowę kolarzy z peletonu i 3/4 biegaczy maratonów :)

 • tenare

  Oceniono 4 razy -2

  "Nie będę tolerował oszustów w sporcie."

  Tych stojących po złej stronie...

 • kronikastyropianu

  Oceniono 15 razy -3

  A o koksiarzach stejtowieckich nie wspominał. Widać tak należy.
  N.p. niejakiemu Carlowi Lewisowi udowodniono doping (złoto na 100 i w dal oraz srebro na 200m w 1988) i do dziś mu medali nie zabrano. I żaden Bańka nawet nie mruknął !

 • vanad48

  Oceniono 15 razy -3

  Szkoda, że z PiS ale niech rozwali to ruskie szambo w sporcie.. !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX