Brat czterokrotnej mistrzyni olimpijskiej aresztowany. Jest oskarżony o potrójne morderstwo

Brat Simone Biles, czterokrotnej mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro, jest oskarżony o potrójne morderstwo. Podczas imprezy miało dojść do bójki, w trakcie której śmiertelnie postrzelił trzy osoby, a dwie inne ranił.

Andrzej Bachleda-Curuś w "Wilkowicz Sam na Sam": Liczę, że po tej olimpiadzie coś się wydarzy, jakieś hasło od ministerstwa sportu, zmiany w związku narciarskim

Zobacz wideo

Brat Simone Biles, czterokrotnej mistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro, z 2016 roku, został aresztowany i oskarżone o morderstwo trzech osób podczas zabawy sylwestrowej w Cleveland. Jak informuje portal cleveland.com, Tevin Biles-Thomas został zatrzymany po trwającym blisko osiem miesięcy dochodzeniu. Jest także oskarżony o napaść i krzywoprzysięstwo.

- Nieustanna wytrwałość detektywów z wydziału zabójstwo policji w Cleveland zapewniła oskarżenie w tej sprawie - powiedział prokurator okręgu Cuyahoga County, Michael O'Malley. - Dzięki ich ciężkiej pracy, sprawiedliwość dopadnie sprawców - dodał.

Biles-Thomas jest jedyną osobą, która została zatrzymana w związku ze strzałami, które padły w trakcie zabawy sylwestrowej. Jak informowała policja, pojawiło się kilka niezaproszonych osób, które zostały poproszone o wyjście. Gdy nie chcieli tego zrobić, rozpoczęła się bójka, podczas której padły strzały. W ich wyniku zginęły trzy osoby. Oprócz trzech ofiar śmiertelnych, ranne zostały także dwie osoby. Jedna została trafiona w tył głowy, druga została postrzelona w ramię.

Simone Biles i Tevin Biles-Thomas to rodzeństwo, które zostało w dzieciństwie rozdzielone. Ich matka była uzależniona od narkotyków i nie mogła należycie zajmować się żadnym z trojga swoich dzieci. Ojciec miał ten sam problem. Opuścił rodzinę. Dzieci znalazły się w domach zastępczych. Gdy ich dziadek od strony matki dowiedział się o sytuacji, zaopiekował się wnukami.

Simone Biles jest jedną z najbardziej utytułowanych sportsmenek na świecie. Z ostatnich igrzysk olimpijskich przywiozła do domu 5 medali - 4 złote i jeden brązowy. Z mistrzostw świata w gimnastyce w 2014, 2015 i 2018 roku też przywoziła po 4 medale – wszystkie złote.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.