Marta Walczykiewicz wicemistrzynią świata! Cztery medale Polaków

Marta Walczykiewicz została wicemistrzynią świata w swojej koronnej konkurencji - kajakarskich K1 na 200 metrów. W ten sposób potwierdza, że w przyszłym roku będzie ponownie walczyć o olimpijskie medale w Tokio.

Kurek: Złoto na igrzyskach? Jesteśmy w stanie to zrobić

Zobacz wideo

Marta Walczykiewicz została kajakarską wicemistrzynią świata, w konkurencji K1 na dystansie 200 metrów, podczas mistrzostw rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Najlepsza okazała się Nowozelandka Lisa Carrington, dla której jest to siódmy tytuł mistrzowski z rzędu, a trzecie miejsce zajęły Dunka Emma Aastrand Jorgensen i Hiszpanka Teresa Portela.

Walczykiewicz dzięki wywalczeniu srebrnego medalu, zdobyła kwalifikację olimpijską i potwierdziła aspiracje do walki o medal podczas przyszłorocznych igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Tokio. W 2016 roku, podczas rywalizacji w Rio de Janeiro została wicemistrzynią olimpijską, właśnie w konkurencji K1 200 metrów.

To szósty medal mistrzostw świata K1 - 200 metrów Walczykiewicz w karierze

Dla Walczykiewicz to szósty medal mistrzostw świata w tej konkurencji. Poprzednio na drugim stopniu podium stawała w latach 2009, 2011, 2013, 2014 i 2015. W dwóch poprzednich edycjach światowego czempionatu klasyfikowano na 5. i 4. pozycji.

Srebrne Karolina Naja i Anna Puławska także z kwalifikacją olimpijską

Również Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły tytuł wicemistrzyń świata. Polki zdobyły srebrne medale w konkurencji K2 500 metrów, dzięki czemu wywalczyły także kwalifikacje olimpijskie. Lepsze od polskiego duetu okazały się Białorusinki, a na trzecim miejscu zostały sklasyfikowane Słowenki.

Srebrny medal zdobyła także Justyna Iskrzycka

Justyna Iskrzycka została także wicemistrzynią świata, w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 metrów. Polka przegrała jedynie z Węgierką, Tamarą Csipes. Trzecie miejsce zajęła Brytyjka Lizzie Broughton. To nie koniec dobrych wieści, bo w piątek również srebrne medale zdobyli Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński w rywalizacji "dwójek" na 200 metrów.

Więcej o: