Dramatyczny wypadek na Gasherbrum VII. Denis Urubko i dwaj inni Polacy natychmiast ruszyli na ratunek

Dwaj włoscy wspinacze - Francesco Cassardo i Cala Cimenti - zdobyli dziewiczy wierzchołek Gasherbrum VII (6955 m n.p.m.). Niestety, podczas schodzenia Francesco Cassardo doznał bardzo poważnych obrażeń. Włoch odpadł od ściany i zaliczył kilkusetmetrowy upadek. Na pomoc Włochowi natychmiast ruszył Denis Urubko i dwaj inni Polacy.

Francesco Cassardo i Cala Cimenti poinformowali w sobotę, że zdobyli dziewiczy wierzchołek Gasherbrum VII (6955 m n.p.m.). Niestety, podczas schodzenia Francesco Cassardo doznał bardzo poważnych obrażeń w wyniku kilkusetmetrowego upadku - informuje portal wspinanie.pl. Na górze trwa akcja ratunkowa, w którą zaangażowali się działający w tym rejonie Denis Urubko i Don Bowie. Wspinacze dotarli do Cassardo i jego partnera, gdzie wspólnie czekają na helikopter. W kierunku zespołu wyruszyli również dwaj inni Polacy, ale ich tożsamość nie jest znana. Ich pomoc będzie potrzebna jeżeli helikopter nie przyleci i ekipa ratunkowa będzie musiała rozpocząć znoszenie Francesco Cassardo.

Denis Urubko i Adam Bielecki uratowali Elisabeth Revol

Przypomnijmy, że Denis Urubko brał udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat, gdzie razem z Adamem Bieleckim uratowali Elisabeth Revol. Francuzka razem z Tomaszem Mackiewiczem zdobyła wcześniej szczyt. Polak z wyprawy nie wrócił. Jego ciało spoczywa na wysokości ok. 7250 m.n.p.m.

Więcej o: