Dwaj w璠karze wy這wili w Wi郵e rekordowego suma. Co za olbrzym!

Rekordowego suma z這wili we W這c豉wku Bart這miej Och i Damian Janas. Okaz mia a 246 cm d逝go軼i!
Zobacz wideo

Gdy w sobotę Bartłomiej Och i Damian Janas poszli łowić ryby w Wiśle, nie spodziewali się, że złowią aż tak wielką sztukę. Udało im się złapać suma, który miał aż 246 cm długości. To rekord długości suma złowionego w Wiśle. - Nie była to pierwsza tak okazała sztuka z tego gatunku, ale jak dotychczas największa - przyznał Och w rozmowie z portalem wloclawek.naszemiasto.pl, który razem z Janasem należą do Koła Wędkarskiego 122 Anwil SA. 

Jak wyjaśnił, od początku podejrzewał, że tym razem udało im się złowić rybę naprawdę sporych rozmiarów. - Od raz zdawałem sobie sprawę, że mam do czynienia z dużą rybą, ponieważ nie okazywała nerwowych oznak walki charakterystycznych dla mniejszych sztuk. Sum przywierał do dna i próbował schronić się w zatopionych drzewach bez wyraźnych szarpnięć i zrywów. Dopiero po kilku minutach dał się zmusić do pływania i zaczęła się szaleńcza walka - opowiadał. 

Długa walka z rybą

Rozmówca przyznał, że nie łatwo było wyciągnąć rybę z wody. - Po raz pierwszy ryba pokazała się na powierzchni już po około 15 minutach walki. To moment kulminacyjny i wtedy popełnia się najwięcej błędów próbując zatrzymać rybę na siłę. Przy trzecim podejściu udało się nam własnoręcznie wciągnąć rybę na pokład łodzi - dodał.

Ryba po mierzeniu i sesji zdjęciowej została wypuszczona do wody. 

Największy sum złowiony w Polsce

Dotychczas największego suma w Polsce złowił Szymon Nowowiejski w Zalewie Rybnickim. Ryba ważyła 102 kilogramy i miała 260 centymetrów długości. 

Wi璚ej o: