Trener polskich hokeistów zwolniony!

Polscy hokeiści są o krok od awansu do grupy A MŚ, ale reżysera tego sukcesu trenera Wiktora Pysza PZHL zamierza zwolnić

Trener polskich hokeistów zwolniony!

Polscy hokeiści są o krok od awansu do grupy A MŚ, ale reżysera tego sukcesu trenera Wiktora Pysza PZHL zamierza zwolnić

Nowym trener polskiej reprezentacji zostanie Franciszek Vyborny z Pragi. - Podpisuję dwuletni kontrakt z PZHL, z ludźmi, którym leży na sercu dobro polskiego hokeja. Zamierzam awansować z waszymi hokeistami do gr. A - mówi Vyborny, choć nasi hokeiści we Francji są na dobrej drodze do światowej elity.

Przedwczoraj Polacy pokonali mocną Danię, a faworyzowani Francuzi pogrzebali szansę awansu, przegrywając z Węgrami 1:3. Szkoleniowiec Polaków Wiktor Pysz nie jest wielkim teoretykiem, który może poszczycić się dyplomem ukończenia trenerskich akademii. Stworzył jednak to, co nie udało się jego poprzednikom: Ewaldowi Grabowskiemu, Władimirowi Safonowi, Andrzejowi Tkaczowi, Janowi Eiseltowi, Ludkowi Bukaczowi, czyli mocny i zgrany zespół. Podkreślają to zgodnie wszyscy hokeiści.

Jeszcze przed MŚ I dywizji prezes PZHL Zenon Hajduga z wiceprezesem Woźnickim pojechali negocjować z Vybornym, który ma także trenować Dwory-Unię Oświęcim, gdzie prezesem jest właśnie Woźnicki.

Pysz nie chce komentować sytuacji.

- W polskim hokeju postawione jest wszystko na głowie - mówi "Gazecie" najlepszy polski obrońca na mistrzostwach Andrzej Schubert. - Jeszcze przed naszym wyjazdem prasa pisała, że PZHL zamierza zmienić trenera. To cios poniżej pasa. Nie mamy wsparcia ze strony związku, a jeszcze działacze wykonują krecią robotę.

- Zamiast pomóc naszemu trenerowi, Związek próbuje go pognębić - zauważył obrońca Wiktor Śmiełowski. - Wprawdzie jeszcze nikt oficjalnie nas nie poinformował o zmianie szkoleniowca, ale już są w Polsce wywiady z nowym trenerem. A przecież pod wodzą Wiktora Pysza idzie nam wyjątkowo dobrze.

Za ile grają polscy hokeiści

12 tys. zł do podziału na 23 graczy za zwycięstwo w meczu towarzyskim

20 tys. zł do podziału za wygranie meczu na mistrzostwach

300 tys. zł do podziału za awans do grupy A, przy czym premie za wygrane mecze nie będą obowiązywały.

Copyright © Agora SA