IV FlexiStav Bieg Ultra Granią Tatr

Tylko 350 szczęśliwców, znalazło się na liście startowej czwartej edycji Flexistav Biegu Granią Tatr, który odbędzie się 17 sierpnia 2019 w Tatrach. W tym roku o każde miejsce ubiegało się aż 3 chętnych - po raz pierwszy przekroczyliśmy liczbę 900 zgłoszeń. Cieszy fakt, że jest tak wielu sportowców chętnych do startu w tak trudnych i wymagających zawodach. Na starcie zobaczymy m.in. zwycięzcę pierwszej edycji Przemka Sobczyka, najbardziej utytułowaną polską biegaczkę ultra - Magdę Łączak a także innych czołowych zawodników zawodów serii Skyrunning - bieg będzie ponownie Mistrzostwami Polski na dystansie ultra. Wzorem lat ubiegłych, aby móc wystartować w Biegu Granią, należało zebrać punkty kwalifikacyjne 12 punktów ITRA.

Cała trasa zostanie wyznaczona według pozwolenia Tatrzańskiego Parku Narodowego, w dwóch schroniskach przygotujemy punkty odżywcze z jedzeniem i napojami. Start zawodów planujemy na 4 rano z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej następnie zawodnicy pobiegną przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch na Halę Ornak (pierwszy punkt żywieniowy), dalej przez Czerwone Wierchy na Halę Gąsienicową do Murowańca (drugi punkt żywieniowy) stamtąd na przełęcz Krzyżne następnie do Doliny Pięciu Stawów i Rówień Waksmundzką. Na trasie będą ustalone limity czasowe, dzięki czemu żaden z zawodników po zmroku nie zostanie w terenie. Dzięki współpracy z TOPR zabezpieczenie trasy będzie na najwyższym poziomie

Meta zawodów usytuowana będzie w Kuźnicach, w tym dniu biegu stworzymy tam miasteczko biegowe dla zawodników, ich rodzin i turystów, którzy w tym czasie tłumnie odwiedzają Zakopane. Będzie tam można obejrzeć sprzęt biegowy, nowości firm branżowych, kupić gadżety wyprodukowane na Bieg Granią Tatr (koszulki, opaski) i inne produkty sportowe, będzie też można wziąć udział w akcji Zero Waste – podarunek w zamian za torebkę zebranych w Tatrach śmieci. Też dla najmłodszych przygotowaliśmy szczególne atrakcje – charytatywne biegi dla dzieci w których każde dziecko zdobywa medal.

Dzięki nabytemu doświadczeniu i dotychczasowej współpracy, możemy liczyć na pomoc
i wsparcie władz miasta Zakopane, Powiatu Tatrzańskiego oraz patronat mediów lokalnych i ogólnopolskich. Informacje o imprezie pojawią się w mediach w całym kraju, już dziś obecność zapowiedziały redakcje: Polsatu, TVN24 i RMF Fm.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.