Zamieszki na trybunach w Anglii podczas meczu mistrzostw świata. Interweniowała ochrona [WIDEO]

W Wielkiej Brytanii odbywają się mistrzostwa świata w krykiecie. Podczas meczu Pakistan - Afganistan kibice obu drużyn wdali się w bójkę na trybunach.

"Największa sportowa impreza roku, o której w Polsce nie usłyszycie" - tak niedawno opisywaliśmy tegoroczne mistrzostwa świata w krykiecie, które od 30 maja trwają w Wielkiej Brytanii. W angielskim Leeds rozgrywany jest w sobotę mecz Pakistan - Afganistan. Podczas spotkania doszło do awantury pomiędzy kibicami obu drużyn na trybunach stadionu Headingly.

Zobacz wideo

Bójka przeniosła się poza stadion

Pomiędzy fanami z Afganistanu i Pakistanu wybuchła prawdziwa walka. Jak informują lokalne media, kilku kibiców zostało wyniesionych z trybun przez ochronę imprezy. Wyrzuceni fani kontynuowali bójkę na zewnątrz stadionu. Na Twitterze pojawiło się wiele filmików pokazujących gwałtowne starcia, które miały miejsce w pierwszej połowie gry. Kilku dziennikarzy, który próbowali nagrywać te sceny, miało zostać poszkodowanych.

Afgańscy kibice chcieli ponoć także rozbić bramę bezpieczeństwa i rzucali butelkami w przedstawicieli ochrony. Na filmikach udostępnionych w internecie widać starcia między kibicami obu reprezentacji oraz ich ataki na ochroniarzy. Mecz wygrał Pakistan.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.