Sport.pl

Szermierka. Magdalena Piekarska wróciła po walce z rakiem i zdobyła mistrzostwo Europy z drużyną szpadzistek

Rok temu szpadzistka Magdalena Piekarska przechodziła chemioterapię w walce z nowotworem krwi. W sobotę w Duesseldorfie została drużynową mistrzynią Europy. Szpadzistki to największa nadzieja polskiej szermierki na igrzyska w Tokio

- Dwanaście chemii, kilka miesięcy przerwy od sportu. Dzisiaj czasem nie wierzę, że ja opowiadam własną historię. Wróciłam do sportu, choć ten szpital mi będzie towarzyszył, bo muszę się badać – tak Magdalena Piekarska opowiadała w „Sam na Sam” o walce o powrót do sportu. Od diagnozy, którą usłyszała w styczniu 2018, przez leczenie, aż po powrót do treningów i startów. Od kiedy wróciła w 2019 do rywalizacji, Polki z nią w składzie wygrały już dwa Puchary Świata, a w sobotę zdobyły złoto mistrzostw Europy - pierwszy raz od dziewięciu lat. Wtedy, w 2010 w Lipsku, Piekarska również była złotą medalistką.

Zobacz wideo

Mistrzostwa Europy w Duesseldorfie to jeden z najważniejszych etapów kwalifikacji olimpijskich do Tokio 2020. A drużyna szpadzistek jest dzisiaj najmocniejszym punktem polskiej szermierki i potwierdziła to w ME. W drodze po złoto Polki w składzie: Ewa Trzebińska, Magdalena Piekarska, Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska pokonały kolejno Belgię (45:22), Węgry (45:29 w ćwierćfinale), Francję (45:37 w półfinale) i Rosję po dogrywce 26:25. Wcześniej Ewa Trzebińska zdobyła indywidualnie brązowy medal.

Więcej o:
Komentarze (2)
Szermierka. Magdalena Piekarska wróciła po walce z rakiem i zdobyła właśnie mistrzostwo Europy z drużyną szpadzistek
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 1 raz 1

  Gratulacje dla Pani za hart ducha i dla calej druzyny za medal.
  Pomijajac pojedynek z Rosjankami - ogromna przewaga nad rywalkami.

 • rafikman

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo - to jest sukces a nie to co pokazali te patałachy z U-21

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX