Czekaliśmy na to wiele lat. Polskie szpadzistki mistrzyniami Europy!

Ewa Trzebińska, Magdalena Piekarska, Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska. Po dziewięciu latach polskie szpadzistki ponownie sięgnęły po złoty medal mistrzostw Europy. W finale turnieju w Duesseldorfie pokonały po dogrywce Rosjanki 26:25.

W pierwszej rundzie "wolny los", w drugiej Belgijki (45:22), w ćwierćfinale Węgierki (45:29), w półfinale Francuzki (45:37), a w sobotę, w finale, Rosjanki, z którymi walka o złoto była mordercza. Biało-czerwone długo nie potrafiły znaleźć sposobu na rywalki. Sprawy w swoje ręce wzięła jednak w końcu Ewa Trzebińska, niwelując w ostatnich sekundach trzypunktową stratę i doprowadzając do dogrywki, gdzie Polki - w składzie Trzebińska, Magdalena Piekarska, Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska - pokonały Rosjanki jednym punktem (26:25). Zdobytym w 16 sekundzie dogrywki.

Piekarska jeszcze niedawno zmagała się z nowotworem. O swojej walce z chorobą opowiedziała w programie "Wilkowicz Sam na Sam"

Poprzednio złoty medal Mistrzostw Europy polscy szermierze, ale i szpadzistki (w składzie m.in. z Piekarską i Trzebińską, wówczas pod panieńskim nazwiskiem Nelip) zdobyli dziewięć lat temu w Lipsku.