Oficjalnie: Polska gospodarzem wielkiej sportowej imprezy! Tysiące sportowców przyjedzie do naszego kraju

Polska zorganizuje trzecią edycję igrzysk europejskich! W 2023 roku w Krakowie i Małopolsce ma się odbyć największych w Europie imprez sportowych. Polska jest jedynym kandydatem, a oficjalna decyzja została ogłoszona w sobotę 22 czerwca.

 - Termin zgłaszania kandydatur na gospodarza trzeciej edycji Igrzysk Europejskich w 2023 roku minął 31 maja. Wpłynęła jedna oferta od Polskiego Komitetu Olimpijskiego - wspólna propozycja Miasta Krakowa i Regionu Małopolski - na początku czerwca w komunikacie podało EOC.

Zobacz wideo

Wówczas stało się jasne, że 22 czerwca poznamy gospodarza i będzie to miasto Kraków razem z województwem Małopolskim. I tak też się stało.

W Krakowie chciał by za cztery lata miasto przeprowadziło trzecią edycję Igrzysk Europejskich. Te rozgrywane są co cztery lata. To multidyscyplinarne zawody sportowe zarządzane przez Europejski Komitet Olimpijski. Druga edycja IE rozpocznie się 22 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Weźmie w niej udział ponad 6000 sportowców z 50 krajów. Będą rywalizować w 15 dyscyplinach. 

Więcej o: