Sport.pl

"Góra" z Gry o Tron już nie jest najsilniejszym człowiekiem na świecie! Znalazł pogromcę

Hafthor Bjornsson, który w serialu "Gra o tron" gra czarny charakter "The Mountain" ("Góra"), stracił tytuł najsilniejszego człowieka na świecie. Islandczyk przegrał na Florydzie z Amerykaninem łotewskiego podchodzenia, Martinsem Licisem.  

Bjornosson jest nie tylko strongmanem, ale i aktorem. W „Grze o tron” gra Gregora Clegane’a. W rywalizacji najsilniejszych ludzi na świecie radził sobie początkowo dobrze, ale pierwszego dnia doznał kontuzji. Ostatecznie zajął trzecie miejsce. Licis, noszący pseudonim „Smok”, trenował z Bjornossonem do zawodów, a ostatecznie wyprzedził Polaka Mateusza Kieliszkowskiego, który także rok temu zajął drugie miejsce. - Chciałem wygrać te zawody od kiedy byłem dzieckiem i zacząłem trenować - powiedział Łotysz.

Zobacz wideo

Bjornsson w sporcie zaczynał od koszykówki, ale doznał poważnej kontuzji kostki i musiał zrezygnować z gry. Karierę wśród strongmanów rozpoczął w 2011 roku, gdy zajął w zawodach 6. miejsce. Od 2012 roku nie wypadł poza podium. Jedyne zwycięstwo odniósł rok temu. Światową sławę przyniosło mu występowanie w serialu „Gra o tron”.

Więcej o:
Komentarze (7)
"Góra" z Gry o Tron już nie jest najsilniejszym człowiekiem na świecie! Znalazł pogromcę
Zaloguj się
 • ks.krupinski

  Oceniono 3 razy 3

  No przecież wiadomo, Ogar go zabił.

 • info0

  Oceniono 4 razy 0

  Hmm, Strongmani to freak'i i za kilka lat odczuwają zniszczenia w organiźmie takiego katowania.

  Polecam biografię i film o Ronnie Colemanie - największym bodybuilderze w dziejach..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX