Sport.pl

Wicemistrzyni świata i trzykrotna mistrzyni Europy próbowała popełnić samobójstwo

Biljana Dudowa, aktualna wicemistrzyni świata i trzykrotna mistrzyni Europ w zapasach próbowała popełnić samobójstwo. 21-latkę z podciętymi żyłami znaleziono w hotelu w Bułgarii. Lekarze zdołali ją uratować.

Biljana nie ujawnia konkretnego powodu podjęcia próby samobójczej. Mówi jedynie, że jest to sprawa osobista i odmawia jej komentowania. Często mistrz doświadcza problemów i tłamsi je w sobie, nie dzieląc się nimi z rodziną czy przyjaciółmi" - czytamy w oficjalnym komunikacie bułgarskiego związku zapaśniczego.

We wtorek wieczorem Dudowa została znaleziona w hotelu w Sofii, gdzie aktualnie przebywają bułgarscy zapaśnicy. 21-latkę znalazła jej koleżanka z kadry, Cezana Belberowa, która natychmiast wezwała pomoc. Dzięki jej reakcji i błyskawicznej interwencji medyków, Dudową udało się uratować. Na oficjalnej stronie internetowej bułgarskiego związku wypowiedziała się ona sama. - Nic mi nie jest, wszystko w porządku. Dochodzę do siebie w domu - przyznała zawodniczka. Zapaśniczka, według informacji lekarzy, jest w stabilnym stanie. Przez miesiąc ma współpracować z wyznaczonym przez bułgarską federację psychologiem, a następnie powróci do treningów. 

Dudowa to jedna z największych gwiazd zapasów. Bułgarka ma na koncie trzy mistrzostwa Europy, każde w innej kategorii (do 55, 57 i 59 kilogramów). W 2018 roku wywalczyła wicemistrzostwo świata.

Więcej o:
Komentarze (3)
Wicemistrzyni świata i trzykrotna mistrzyni Europy próbowała popełnić samobójstwo
Zaloguj się
 • remislanc

  0

  " Nic mi nie jest, wszystko w porządku. Dochodzę do siebie w domu - przyznała zawodniczka"
  Zaraz, zaraz. Nie nadążam..."W porządku" chyba nie jest skoro się nie udało?

 • wiceherszt

  0

  Sterydy? Nie chciałbym niczego insynuować, ale w takim wieku, u kobiety, taka "sucha" muskulatura, taki kształt szczęki... A to są specyfiki, które potrafią nieźle "siąść na mózg", stąd wysyp depresji u osób zajmujących się innymi zajęciami, wśród których są one "wymagane". Amerykańscy "wrestlerzy" mają podobne problemy..,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX