Witold Bańka coraz bliżej funkcji szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Minister sportu otrzymał ogromne poparcie

Witold Bańka jest coraz bliżej objęcia funkcji szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Po tym, jak jego kandydaturę wysunęła Rada Europy, teraz polski minister sportu otrzymał poparcie wszystkich krajów Unii Europejskiej.
Zobacz wideo

Na początku roku Witold Bańka został kandydatem Rady Europy na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Kwestia obsady tego stanowiska wyjaśni się w listopadzie, podczas Światowej Konferencji Antydopingowej w Katowicach. Jednak już teraz można powiedzieć, że szanse polskiego ministra sportu i turystyki są duże, bowiem jego kandydaturę wsparły wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Witold Bańka coraz bliżej funkcji szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Ministra sportu popierają wszystkie kraje UE

– Doskonałe wiadomości z Brukseli. Po wsparciu mojej kandydatury udzielonym przez Radę Europy, właśnie otrzymałem oficjalne poparcie wszystkich państw UE w wyborach na szefa WADA. Dziękuję za zaufanie. Wspólnie możemy dokonać wielkich zmian – napisał w mediach społecznościowych Bańka. 

Jeśli podczas listopadowej konferencji, Bańka zostanie mianowany szefem Światowej Agencji Antydopingowej, kadencję rozpocznie 1 stycznia 2020 roku. Minister sportu i turystyki zapowiedział, że w przypadku objęcia tej funkcji zakończy swoją pracę w ministerstwie. 

Siedziba założonej w 1999 roku Światowej Agencji Antydopingowej mieści się w Montrealu. 

Więcej o: