Mistrzostwa Świata w Snookerze, Sheffield 2019. W puli turnieju ponad 2 miliony funtów. Gdzie oglądać najlepszych snookerzystów? Terminarz, transmisja tv, na żywo, stream online

Mistrzostwa Świata w Snookerze 2019. Jak co roku najlepszych snookerzystów świata zobaczymy w Sheffield. W puli turnieju, która potrwa od 20 kwietnia do 6 maja, są ponad 2 miliony funtów.
Zobacz wideo

82. Mistrzostwa świata w angielskim Sheffield będą najważniejszym i jednocześnie ostatnim turniejem rankingowym w tym sezonie. W Crucible Theatre zobaczymy 32 najlepszych snookerzystów. W turnieju głównym automatycznie znalazła się czołowa szesnastka światowego rankingu. Pozostali zawodnicy musieli bić się o przepustkę w eliminacjach. W fazie eliminacyjnej uczestniczył Adam Stefanów, który nie poradził sobie jednak z Nopponem Saengkhamem.

 

Obrońcą tytułu jest Walijczyk, Mark J. Williams, który będzie w Sheffield rozstawiony z numerem jeden. W puli turnieju znalazły się rekordowa kwota – 2,231 miliona funtów. Z kolei zwycięzca otrzyma 500 tysięcy funtów. W fazie głównej mistrzostw zobaczymy m.in.: Ronniego O'Sullivana (po raz 27. z rzędu), Johna Higginsa, Marka Selby'ego, Marka Davisa czy Shauna Murphy'ego. W Sheffield wystąpi też 7 debiutantów. James Cahill będzie pierwszym amatorem w historii, który zagra w fazie głównej.

Mistrzostwa Świata w Snookerze, Sheffield 2019. Drabinka 1. rundy (do 10 frejmów)

Zmagania w Sheffield zostały podzielone na: pierwszą i drugą rundę, ćwierćfinały, półfinały i finał. W pierwszej rundzie turnieju zmierzą się:

Mark Williams (1.) - Martin Gould

David Gilbert (16.) - Joe Perry

Barry Hawkins (9.) - Li Hang

Kyren Wilson (8.) - Scott Donaldson

John Higgins (5.) - Mark Davis

Stuart Bingham (12.) - Graeme Dott

Shaun Murphy (13.) - Luo Honghao

Neil Robertson (4.) - Michael Georgiou

Mark Selby (3.) - Zhao Xintong

Luca Brecel (14.) - Gary Wilson

Jack Lisowski (11.) - Allister Carter

Mark Allen (6.) - Zhou Yuelong

Judd Trump (7.) - Thepchaiya Un-Nooh

Ding Junhui (10.) - Anthony McGill

Stephen Maguire (15.) - Tian Pengfei

Ronnie O’Sullivan (2.) - James Cahill

Mistrzostwa Świata w Snookerze 2019. Gdzie oglądać pojedynki najlepszych snookerzystów? Transmisja TV, na żywo, stream online

Mistrzostwa świata w Sheffield będzie można oglądać na antenie Eurosportu 1 oraz w Internecie na stronie pl.eurosportplayer.com, w aplikacji Eurosport Player oraz na platformach: NC+GO, Ipla i Player.pl. Stacja pokaże ponad 120 godzin transmisji z najważniejszego w tym sezonie turnieju. Snookerzyści przystąpią do pierwszej rundy w sobotę (20 kwietnia) o godzinie 11:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.