Zlokalizowano ciała na zboczu Nanga Parbat. To Daniele Nardi i Tom Ballard

Potwierdzono, czyje sylwetki dostrzegł zespół Alexa Txikona na zboczu Nanga Parbat. To Daniele Nardi i Tom Ballard - himaliści, z którymi stracono kontakt 22 lutego. Taką informację przekazał Stefano Pontecorvo, ambasador Włoch w Pakistanie.
Zobacz wideo

Stefano Pontecorvo potwierdził, że sylwetki, które dostrzegł zespół Alexa Txikona na zboczu Nanga Parbat to ciała zaginionych himalaistów. Daniele Nardi i Tom Ballard ruszyli w kierunku szczytu 22 lutego. Tego samego dnia stracono z nimi kontakt. Ta informacja oznacza, że oficjalnie zakończono akcję poszukiwawczą. To kolejne ofiary na tej samej górze. Rok temu zginął tam Tomasz Mackiewicz.

- Z wielką przykrością informuję, że poszukiwania Daniele Nardiego i Toma Ballarda są zakończone. Zespół Alexa Txikona potwierdzili, że sylwetki znalezione na żebrze Mummery'ego około 5900 metrów n.p.m., to ciała Daniele i Toma - przekazał za pośrednictwem Twittera Pontecorvo.

Himalaiści chcieli powtórzyć wyczyn Alexa Txikona, Simone Moro i Aliego Sadpary, którzy trzy lata temu jako pierwsi w historii zdobyli zimą szczyt Nangi. W niedzielę wspomniana para doszła do wysokości 6300 m, po czym zawróciła do obozu czwartego, znajdującego się na wysokości 6000 m. Niestety po powrocie do obozu kontakt z Nardim i Ballardem się urwał.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.