Wielka sensacja! Adam Stefanów pokonał byłego mistrza świata! Sukces polskiego snookerzysty

Sensacja w eliminacjach China Open! Adam Stefanów pokonał 6:4 Shauna Murphy'ego, byłego mistrza świata, i awansował do turnieju głównego. W pierwszej rundzie China Open 24-letni Polak zagra z Andrew Higginsonem.

- To zdecydowanie najcenniejsze zwycięstwo "Stefana" w dotychczasowej karierze. I naprawdę nie ma znaczenia, że Murphy jest aktualnie w beznadziejnej formie. Ogromne brawa dla Adama. Czekamy na więcej - czytamy na Blogu Snookerowym. - Ostatnie miesiące były cięższe niż ciężkie... Były chwile zwątpienia, ale nagroda za ciężka pracę jest bezcenna. Dziękuje wszystkim za wiarę i wsparcie - napisał Stefanów na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Polak w światowym rankingu klasyfikowany jest na 123. miejscu. Murphy na 11.

Adam Stefanów pokonam Shauna Murphy'egoAdam Stefanów pokonam Shauna Murphy'ego Facebook/Screen

Adam Stefanów w maju 2018 roku otrzymał dziką kartę od światowej federacji (World Snooker Association) i dołączył do Main Touru. Stał się tym samym pierwszym Polakiem w historii, który zagrał w elitarnym gronie najlepszych snookerzystów świata. Shaun Murphy to z kolei mistrz świata z 2005 roku. W swojej karierze wygrał siedem turniejów rankingowych, wbił blisko 500 brejków 100-punktowych, w tym pięć brejków maksymalnych.

Dzięki zwycięstwu nad byłym mistrzem świata Stefanów zagra w pierwszej rundzie China Open z Andrew Higginsonem. Faza telewizyjna China Open potrwa od pierwszego do siódmego kwietnia 2019 roku i będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata Crucible Theatre w Sheffield.

Więcej o: