Snooker - Welsh Open 2019. W turnieju zobaczymy Adama Stefanowa. Terminarz, transmisja TV i online

Snooker - Welsh Open 2019. Przez najbliższy tydzień stolica Walii będzie gościć 128 snookerzystów, w tym czołowe nazwiska światowego rankingu. Do udziału w Welsh Open przystąpił również Polak - Adam Stefanów. Poniżej zamieszczamy terminarz i plan transmisji turnieju.
Zobacz wideo

Welsh Open 2019. Najlepsi snookerzyści pojawili się w Cardiff

Pula nagród tegorocznego Welsh Open wynosi 366 tysięcy funtów. Z kolei za samo zwycięstwo w turnieju można zgarnąć 70 tysięcy funtów. Tytułu sprzed roku broni John Higgins – aktualnie czwarty zawodnik snookerzysta świata. W finale w 2018 roku pokonał Barry’ego Hawkinsa. Welsh Open, rozgrywany w Motorpoint Arena w Cardiff, jest częścią „Home Nations Series” – serii czterech turniejów rozgrywanych na terenie Wielkiej Brytanii.

W Cardiff pojawili się m.in.: wspomniany obrońca tytułu – John Higgins, numer jeden w światowym rankingu – Mark Selby oraz Barry Hawkins, Ronnie O'Sullivan, Judd Trump,
Kyren Wilson, Graeme Dott, Marco Fu, Mark Davis, Joe Perry, Ding Junhui czy Stuart Bingham.
 

Adam Stefanów powalczy z byłym mistrzem świata 

Jedyny Polak w stawce – Adam Stefanów (123. miejsce w rankingu) – zagra w poniedziałek z Shaunem Murphy, mistrz świata z 2005 roku i 11 snookerzysta światowego rankingu. 

Pojedynki 128 zawodników podzielono na 7 sekcji, a w każdym meczu gra się do czterech wygranych frame'ów. W zmaganiach półfinałowych liczba frame'ów wzrośnie do 6, a w finale do 10 wygranych.

Welsh Open – terminarz i plan transmisji

Transmisję z turnieju Welsh Open 2019 (11-17 lutego) przeprowadzi stacja Eurosport i Eurosport 2. Zmagania będzie można też oglądać w Internecie poprzez aplikację Eurosport Player. Poniedziałkowy pojedynek Adama Stefanowa nie powinien rozpocząć się wcześniej niż o 14. Szczegółowy harmonogram Welsh Open dostępny jest na stronie organizatora.

Więcej o: