NHL. Wygrana zespołu Oliwy

Zespół Krzysztofa Oliwy Pittsburgh Penguins wygrał na wyjeździe z Washington Capitals 2:1 i w rywalizacji między tymi zespołami jest remis 1:1. Gra się do czterech zwycięstw

Zawodnicy z Pittsburgha mieli przewagę w strzałach na bramkę (27:18). Prowadzenie dla nich uzyskał w 8. min Kevin Stevens. Asysty zapisali dwaj najsłynniejsi gracze "Pingwinów" - Mario Lemieux i Jaromir Jagr. Dwie minuty później gospodarze wyrównali (Petr Bondra). Losy meczu rozstrzygnęły się jeszcze w pierwszej tercji. W 17. min Jagr zagrał krążek przed bramkę rywali do Lemieux, który zdobył gola. Zdaniem czeskiego trenera Penguins Ivana Hlinki "jego zespół zagrał w sposób odpowiedzialny i zdyscyplinowany".

Powody do zadowolenia mają hokeiści Toronto Maple Leafs, którzy dwa razy pokonali na wyjeździe Ottawa Senators i w dodatku nie stracili bramki. W sobotę zwyciężyli 3:0, a bramkarz Maple Leafs Curtis Joseph obronił 37 strzałów "Senatorów" i po raz 11. zanotował czyste konto w fazie play off. - Jesteśmy zszokowani po dwóch porażkach - przyznał trener faworyzowanych Senators Jacques Martin.

Kolejny mecz z Carolina Hurricanes wygrali też obrońcy Pucharu Stanleya hokeiści New Jersey Devils. Tym razem bramki dla "Diabłów" zdobyli Aleksander Mogilny i Sean O'Donnel. - Dzisiaj było podobnie jak w pierwszym meczu. Carolina nie potrafiła wykorzystać swoich szans - powiedział bramkarz Devils Martin Brodeur, który po raz dziewiąty w swojej karierze zachował czyste konto w meczu play off.

Wydarzeniem była też pierwsza wygrana od ośmiu lat w play off Los Angeles Kings. W niedzielny wieczór "Królowie" pokonali u siebie Detroit Red Wings 2:1 i w rywalizacji "best of seven" przegrywają 1:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli Luc Robitaille w pierwszej tercji i Jozef Stumpel w trzeciej. Nicklas Lidstrom strzelił gola dla Detroit - drużyny, która w poprzednim spotkaniu z Kings ustanowiła rekord rozgrywek o Puchar Stanleya, wygrywając 13 meczów z rzędu w fazie play off.

Wyniki sobotnich i niedzielnych spotkań pierwszej rundy play off NHL

Eastern Conference

Philadephia Flyers - Buffalo Sabres 3:4 (po dogrywce), stan rywalizacji - 2:0 dla Buffalo; Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 1:2, stan rywalizacji - 1:1; Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 0:3, stan rywalizacji - 2:0 dla Toronto; New Jersey Devils - Carolina Hurricanes 2:0, stan rywalizacji - 2:0 dla Devils.

Western Conference

Detroit Blackhawks - Los Angeles Kings 4:0, Los Angeles - Detroit 2:1, stan rywalizacji - 2:1 dla Detroit; Dallas Stars - Edmonton Oilers 3:4; Edmonton - Dallas 2:3 (po dogr.), stan rywalizacji - 2:1 dla Dallas; St. Louis Blues - San Jose Sharks 0:1, stan rywalizacji - 1:1; Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 2:1, stan rywalizacji - 2:0 dla Colorado.