Znana alpinistka nie żyje. Wchodziła na szczyt w samym bikini

36-letnia alpinistka Gigi Wu nie żyje. Kobieta była znana z tego, że samotnie wchodziła na góry w pełnym ekwipunku, a tuż przed szczytem rozbierała się i wchodziła na niego mając na sobie jedynie bikini.
Zobacz wideo

Jak donosi standard.co.uk alpinistka wezwała ratunek w niedzielę około godziny 16, po tym jak wpadła w 20-metrowy wąwóz. Jej celem był wynoszący 3,785 m szczyt góry Mabolasi.

Zmarła z wychłodzenia?

Alpinistka przekazała przez telefon satelitarny, że spadła w 20 metrową przepaść. Do poszkodowanej wyruszył helikopter, ale ze względu na trudne warunki nie mógł  wylądować. W poniedziałek 36-latka została odnaleziona martwa. Pogłoski mówią o hipotermii lub obrażeniach wewnętrznych odniesionych w wyniku upadku. 

Gigi Wu w ostatnich czterech latach zdobyła ponad 100 szczytów. Jej znakiem rozpoznawczym było to, że wyruszała w góry samotnie i miała pełny ekwipunek. Przed szczytem się jednak rozbierała i ostatnie metry pokonywała tylko w bikini. Zdjęcia z ataków szczytowych publikowała potem na Facebooku. 

Focus Taiwan donosi, że Gigi Wu rozpoczęła wrzucanie zdjęć w bikini na szczytach górskich po przegraniu zakładu z przyjacielem. Później stało to się jednak jej znakiem rozpoznawczym.

***

Polacy już w bazie pod K2

Cały międzynarodowy zespół, którego liderem jest Bask Alex Txikon, jest już w bazie pod K2. - Myślę, że najpóźniej w sobotę ruszymy się w górę - powiedział Marek Klonowski portalowi RMF FM.

Więcej o: