Ikona Sportu 2018 - Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann

Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann zajęły 14. miejsce w plebiscycie Ikony Sportu. Zostały docenione za swoją znakomitą postawę i dokonanie czegoś, czego żadna polska osada przed nimi nie była w stanie osiągnąć.
Zobacz wideo

Czytelnicy Sport.pl wybrali Ikonę Sportu 2018. W głosowaniu zakończonym 7 stycznia o godz. 12:00 oddano 159 675 głosów. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas rekordowe 72 tysiące głosów. 

Złote medale mistrzostw świata i mistrzostw Europy w jednym sezonie. Tego, co osiągnęła czwórka polskich wioślarek, wcześniej żadnej polskiej osadzie zdobyć się nie udało. Za znakomitą postawę i sukcesy Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann otrzymują nominację do Ikony Sportu 2018.

Polska osada, która została nominowana przez światową federację do tytułu na najlepszą żeńską osadę roku, ma za sobą znakomity sezon. Na mistrzostwa Europy do Glasgow jechała co prawda w roli faworyta, bo już wcześniej prezentowała bardzo wysoką formę. Kluczowe było jednak to, że tę formę potrafiła utrzymać do mistrzostw świata w Płowdiw, gdzie nie dała szans konkurencji. W tej chwili czwórka polskich wioślarek jest coraz większym faworytem do medalu na igrzyskach olimpijskich w 2020 roku.

Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: