Cudowne dziecko polskiego karate znowu zachwyca! Brunon Giers został mistrzem Europy

W listopadowym turnieju na Malcie Brunon Giers, 7-letni zawodnik klubu Bushikanu Szczecin, został mistrzem Europy w karate WUKF. To kolejny wielki sukces młodego karateki.

Giers rozpoczął naukę karate niespełna trzy lata temu. I początkowo raczej nikt nie przypuszczał, że dziś stanie się największą nadzieją spośród siedmiolatków uprawiających japońską sztukę walki. Pierwsze treningi nie sprawiały mu zbyt wiele radości, potrafił się nawet rozpłakać na zajęciach, ale z czasem mu przeszło. Zaczął wyróżniać się tym, jak szybko przyswajał nowe techniki, a swoim zaangażowaniem podczas treningów imponował kolegom. Dziś może się pochwalić wielkimi sukcesami.

Oprócz złotego medalu, który przywiózł z mistrzostw Europy na Malcie, wygrał także mistrzostwo Polski oraz świata. Wyjazd na Maltę nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie ze strony fundacji Marcina Gortata, który włączył Brunona do podopiecznych #GortatTeam. 

Karate to sztuka walki, która dzieli się na trzy podstawowe elementy: kihon, kata oraz kumite. Kihon to doskonalenie techniki, kata to walka z pozorowanymi przeciwnikami, natomiast kumite to walką z przeciwnikiem rzeczywistym. Giers jest wielkim talentem w tych dwóch ostatnich gałęziach sztuki karate. Jego szczegółową sylwetkę możecie przeczytać TU.

Warto dodać, że na mistrzostwach Europy w Malcie inni nasi zawodnicy też wrócili z medalami. W Ta Qali tytuły mistrzowskie wywalczyli Natalia Leśniak w kumite seniorek, Małgorzata Czuba w kata dziewcząt do lat 12, Maciej Waryński w kumite mini-kadetów oraz Brunon Giers w kumite chłopców do 7 lat.
Tytuły wicemistrzów Europy wywalczyli: Paweł Bombolewski, Brunon Giers w kata oraz w kumite rotatnion do 11 lat, Adrian Fułek oraz Karol Wojdyła.

Z brązowymi medalami do Polski powrócili: Paweł Juraszek, Zuzanna Leśnik, Maciej Waryński, Jakub Piotrowski, Michał Brysik i Małgorzata Czuba.
Dwa srebrne medale Mistrzostw Europy w kumite seniorów i kumite drużynowym zdobył Paweł Bombolewski. Dla trenera, zawodnika i prezesa klubu Bushikan Szczecin był to szósty z rzędu finał Mistrzostw Świata i Europy w kumite seniorów.

Jaka przyszłość czeka Giersa?

Obecnie Brunon skupia się na przygotowaniach na kolejny w tym roku turniej Pucharu Europy w rumuńskim Cluj Napoka.

Więcej o: