MMA. Charzewski wystąpi na gali FEN 23

Łukasz Charzewski (5-1, 1 KO, 1 SUB) wystąpi podczas gali Fight Exclusive Night 23, która 12 stycznia odbędzie się w Lubinie. "Harry" przystąpi do tego starcia z serią trzech zwycięstw z rzędu.

Charzewski to utytułowany zapaśnik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, członek kadry narodowej. Zawodowy debiut w MMA zanotował 16 września 2016 roku pokonując przez poddanie w 3. rundzie Miroslava Strouha. Siedem miesięcy później przez jednogłośną decyzję sędziów zwyciężył z Łukaszem Dziudzią, by od 2018 roku rozpocząć serię trzech kolejnych zwycięstw z rzędu. W marcu 2018 roku wygrał z Mansurem Abdurzakovem, pół roku później znokautował Tomaza Kubczaka, by w listopadzie pewnie na punkty uporać się z Arturem Pawlikiem.

- Długo czekaliśmy z zakontraktowaniem Łukasza Charzewskiego w naszej federacji, ale właśnie teraz jest najlepszy moment, by tego dokonać. Łukasz zrobił ogromny progres w ostatnim czasie, ten rok potratkował bardzo poważnie i aż trzykrotnie zwyciężył tylko potwierdzając, że determinacja i ambicja są w tym sporcie bardzo ważne. Dywizja lekka doczekała się kolejnego swojego przedstawiciela ze sporymi aspiracjami - powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Karta walk FEN 23: 

-74 kg: Norman Parke VS TBA

-120 kg: Marcin Zontek VS Marcin Sianos

-77 kg, K-1: Łukasz Pławecki VS Dominik Zadora*

-77 kg: Tymoteusz Łopaczyk VS Szymon Dusza

-77 kg, K-1: Wojciech Wierzbicki VS TBA

-67 kg, K-1: Eliasz Jankowski VS Rafał Niestrzęba

-70 kg: Łukasz Charzewski VS TBA

-70 kg, K-1: Kacper Muszyński VS Łukasz Kaczmarczyk

-61 kg, K-1: Bartosz Hassa VS Mariusz Lach

* stawką tych pojedynków będą pasy mistrzowskie federacji Fight Exclusive Night

Bilety na galę FEN 23 dostępne są na stronie www.fen-mma.com/bilet oraz na Eventim.pl.