Colin Kaepernick nową twarzą Nike. Amerykanie palą buty na znak protestu #BoycottNike #JustBurnIt

Colin Kaepernick został nową twarzą Nike w kampanii #Justdoit. Niestety nie wszystkim się to spodobało, a na twitterze w związku z tym wywołała się prawdziwa burza. Ludzie palą buty Nike w ramach protestu.

Najpopularniejszy trening na Instagramie. Ćwicząc z tym jednym przyrządem wyrzeźbisz i ujędrnisz pośladki

Colin Kaepernick wziął udział w kampanii Nike 

Colin Kaepernick twarzą kampanii Nike. Klienci protestują. Ogromne straty firmy

Colin Kaepernick to były rozgrywający w amerykańskiej lidze NFL. To on podczas hymnu Stanów Zjednoczonych nie stał, a klęczał w ramach protestu przeciwko rasizmowi i niesprawiedliwości społecznej. Zdarzenie to miało miejsce w 2016 roku i od tej pory przez wielu zawodników ten protest w czasie hymnu jest kontynuowany. 

Od 2001 roku Colin Kaepernick związany był z marką Nike, choć nigdy nie wziął udziału w żadnej głośnej kampanii, aż do teraz. Nike postanowił zaangażować go w związku z jubileuszową, 30. kampanią "Just Do It". Były zawodnik NFL pochwalił się tym na swoim instagramie i twitterze. 

 

Okazuje się, że Nike nie konsultował swojej nadchodzącej kampanii z przedstawicielami ligi, która swoją drogą rozpocznie się już za kilka dni.

Nasza firma ma z NFL długą historię - tłumaczyła rzeczniczka prasowa marki, Sandra Carreon-John. - Pan Kaepernick nie jest obecnie zatrudniony przez NFL, dlatego nie były potrzebne żadne spotkania w tej sprawie - dodaje.

Tak, jak wspominaliśmy od protestu minęło już sporo czasu, jednak ludzie związani ze sportem, a także jego sympatycy o tym nie zapomnieli. Podczas meczu Sereny i Venus Williams, Colin Kaepernick dostał owacje na stojąco. 

 

Amerykanie palą buty Nike na znak protestu 

Niestety, nie wszyscy są tym faktem zachwyceni. #BoycottNike i #JustBurnIt to dwa hashtagi, które zyskują ogromną popularność w social mediach. Co pod nimi znajdziemy? Ludzi, którzy na znak protestu przeciwko Kaepernickowi palą swoje buty i ubrania Nike. 

Filmik z hashtagami #BoycottNike i #JustBurnIt obejrzało już na twitterze prawie 10 milionów osób! 

Dodajmy, że w tej samej kampanii Nike "Just do It" wezmą udział: Serena Williams, LeBron James, Odell Beckham Jr., Shaquem Griffin i Lacy Baker. 

Sukces zbiórki pieniędzy dla dzieci Tomasz Mackiewicza. Darczyńcy wpłacili 700 tys. zł

Adam Bielecki odniósł się do góry śmieci pod K2. "Jeden telefon pomógł mi wyjaśnić sytuację"

Zmarł Konrad Gaca, sławny dietetyk gwiazd oraz promotor walki z otyłością