Sport.pl

Nowy Ford Fiesta Active

W słowniku Forda określenie "Active" oznacza nową linię modeli, które nawiązują do SUV-ów stylizacją i bardziej wszechstronnym charakterem. Jednym z najnowszych jest Fiesta Active - najbardziej uniwersalna odmiana jednego z najbardziej cenionych miejskich samochodów na świecie. Fiesta, jakiej jeszcze nie było!

Nowy Ford Fiesta Active to samochód, który idealnie wpisuje się w modę na crossovery i wielkomiejski, aktywny styl życia. Wyróżnia się odważniejszą stylizacją z wyrazistymi osłonami biegnącymi wokół nadwozia oraz relingami dachowymi, które w łatwy sposób pozwalają przewozić sprzęt sportowy – od deski do kite’a przez rower po kajak.

Ważnym elementem nowej Fiesty Active jest większy prześwit, zapewniający lepszą widoczność zza kierownicy, większe poczucie bezpieczeństwa i zdecydowanie więcej swobody zarówno w doborze drogi, jak i miejsca parkingowego. Dla Fiesty Active wysokie krawężniki czy leśne dukty przestają być ograniczeniem. Dodatkowo Ford znakomicie połączył offroadowe aspiracje Fiesty Active z pierwszorzędnymi właściwościami jezdnymi i wzbogacił je możliwością zmiany charakteru auta za pomocą trybów jazdy (w tym trybu wspomagającego jazdę na śliskich nawierzchniach). 

Wnętrze nowej Fiesty Active rozświetlone przez opcjonalne panoramiczne okno dachowe to modne połączenie elementów obszytych skórą i aluminiowych wstawek, urozmaicone sportowymi akcentami w postaci foteli. Łatwe zarządzenie najnowszymi technologiami na pokładzie, w tym pełną integrację samochodu ze smartfonem (Android Auto oraz Apple CarPlay) zapewnia rozbudowany system multimedialny z designerskim ekranem dotykowym, ukrytym pod taflą szkła. O wrażenia akustyczne klasy premium troszczy się 10-głośnikowy zestaw audio firmy B&O Play.

Więcej o: