ME w wioślarstwie. Kapitalne występy Polaków! Mamy złoto!

W sobotę w Glasgow podczas mistrzostw Europy w wioślarskiej czwórce podwójnej złoty medal zgarnęły: Marta Wieliczko, Maria Springwald, Katarzyna Zillman i Agnieszka Kobus-Zawojska. Na najniższym stopniu podium zobaczyliśmy takie zawodniczki jak: Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann (zawody bez sternika) oraz czwórka podwójna mężczyzn: Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik, Maciej Zawojski.

Polska czwórka podwójna prowadziła w wyścigu od startu do mety. Drugie Ukrainki straciły niemal trzy sekundy do Polek. Trzecie były Holenderki. To kolejny sukces Polek, które rok temu zostały wicemistrzyniami świata.

Polki w czwórce bez sterniczki też się dobrze zaprezentowały. Zaczęły wyścig spokojnie, ale w końcówce zaatakowały i na finiszu ostatecznie były trzecie, za Rosjankami i Rumunkami. 

Wśród mężczyzn mistrzami Europy zostali Włosi, którzy wyprzedzili Litwinów. Polacy byli trzeci. Kapitalny był finisz wyścigu i nasza batalia z Ukraińcami, bo o wynikach musiał decydować fotofinisz. 

W dwójce podwójnej Martyna Mikołajczak i Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak zajęły szóste miejsce, a zwyciężyły Francuzki.

Świetnie w półfinale dwójki podwójnej zaprezentowali się Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Ubiegłoroczni wicemistrzowie świata na finiszu minimalnie przegrali z Brytyjczykami i pewnie awansowali do finału A.

O medal powalczy również Natan Węgrzycki-Szymczyk, który półfinał jedynki ukończył na trzeciej pozycji i wystartuje w niedzielnym finale. Finał B w dwójce bez sterniczki wygrały Monika Sobieszek oraz Anna Wierzbowska.

Więcej o: