Triathlon. Robert Karaś mistrzem i rekordzistą świata w potrójnym Ironmanie! Wielki sukces Polaka

Wielki sukces polskiego triathlonisty! Robert Karaś został mistrzem świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana. Ponadto pobił 15-letni rekord globu na tym morderczym dystansie.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata Triple Ultra Triathlon odbyły się w niemieckiej miejscowości Lensahn. Uczestnicy stanęli przed nie lada wyzwaniem – mieli pokonać morderczy dystans potrójnego Ironmana, na co składało się 11,4 km pływania, 540 km jazdy rowerem i 126,6 km biegu.

W piątek o godzinie 7:00 na starcie pojawiło się ponad 50 zawodników. Jednym z nich był aktualny rekordzista świata w podwójnym triathlonie (7,6 km pływania, 360 km rowerem i 84,4 biegu) – Robert Karaś.

>>> Kosmiczne zarobki Lewandowskiego? Dwa kluby zainteresowane reprezentantem Polski

Polak postanowił po raz pierwszy w karierze wejść poziom wyżej, a przed ogromnym wyzwaniem opublikował na Facebooku słowa legendarnego skialpinisty, kolarza i duathlonisty, Kiliana Jorneta Burgady. „Nadszedł czas, by cierpieć, nadszedł czas, by walczyć, nadszedł czas, by wygrywać" – napisał elblążanin.

Polak mistrzem i rekordzistą świata!

Karaś dokonał rzeczy niebywałej. Dystans pływacki pokonał w czasie 2:41.19. Kończąc trasę rowerową miał już dwugodzinną przewagę nad kolejnymi rywalami. Na koniec przebiegł odległość równą trzem maratonom i jako pierwszy minął linię mety w czasie 30:48.57. Nie tylko został mistrzem świata w potrójnym Ironmanie, ale pobił także 15-letni rekord świata! Poprzedni wynosił 31:47.57 i należał do Austriaka Luisa Wildpannera.

>>> Joanna Jędrzejczyk - Tecia Torres. Polka wygrała na punkty!

Karaś zadedykował swój sukces osobom potrzebującym. Zachęcił także do pomagania organizacjom dobroczynnym.

>>> Tour de France. Dumoulin wygrywa jazdę na czas, Thomas - cały wyścig

Więcej o: