K2. Jest nagranie zjazdu Andrzeja Bargiela ze szczytu K2

Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z drugiego najwyższego szczytu na Ziemi - K2. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać sportowca zjeżdżającego ze szczytu Karakorum.

19 lipca Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb i czterej pakistańscy tragarze wyruszyli w trasę na K2. Już następnego dnia dotarli do obozu trzeciego na wysokości 7000 metrów. W niedzielę Bargiel podjął się ataku szczytowego i ok. godz. 8 rano dotarł do celu.

>> Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek na świecie zjechał na nartach ze szczytu K2! - Cieszę się, że nie muszę tu wracać - powiedział po swoim wyczynie

Po zdobyciu szczytu Bargiel zrealizował swój główny plan - jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2. W sieci już pojawiło się wideo, na którym widać Polaka zjeżdżającego z ośmiotysięcznika.

- O godzinie 4 ruszyłem na szczyt, pogoda była dość dobra. Problemy zaczęły się na zjeździe, była słaba widoczność i musiałem czekać w obozie IV na przejaśnienie. To jest bardzo techniczny zjazd i prowadzi przez środek ściany. Bardzo się cieszę, że to wszystko się udało. Cieszę się, że nie muszę już tu wracać - skomentował szczerze 30-latek.

Całość nagrania z drona: TUTAJ

Nagranie z kamery umieszczonej na kasku Bargiela: TUTAJ

Więcej o wyczynie Andrzeja Bargiela:

>> W sieci pojawiło się nagranie Andrzeja Bargiela na szczycie K2

>> Andrzej Bargiel skomentował swój sukces. "To nie dawało mi spokoju"

>> Andrzej Bargiel zjechał na nartach z K2. Znane osobistości pod wrażeniem wyczynu Polaka

Więcej o: