Sport.pl

K2. W sieci pojawiło się nagranie Andrzeja Bargiela na szczycie K2

Andrzej Bargiel jako pierwszy człowiek w historii zjechał na nartach z drugiego najwyższego szczytu na Ziemi - K2. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać sportowca znajdującego się na najwyższym szczycie Karakorum.

19 lipca Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb i czterej pakistańscy tragarze wyruszyli w trasę na K2. Już następnego dnia dotarli do obozu trzeciego na wysokości 7000 metrów. W niedzielę Bargiel podjął się ataku szczytowego i ok. godz. 8 rano dotarł do celu. Kilka dni po zdobyciu drugiego pod względem wysokości szczytu na świecie, w internecie pojawiło się wideo, na którym widać Bargiela znajdującego się na szczycie ośmiotysięcznika.

Po zdobyciu szczytu Bargiel zrealizował swój główny plan - jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z K2.

- O godzinie 4 ruszyłem na szczyt, pogoda była dość dobra. Problemy zaczęły się na zjeździe, była słaba widoczność i musiałem czekać w obozie IV na przejaśnienie. To jest bardzo techniczny zjazd i prowadzi przez środek ściany. Bardzo się cieszę, że to wszystko się udało. Cieszę się, że nie muszę już tu wracać - skomentował szczerze 30-latek.

>> Andrzej Bargiel zjechał ze szczytu do bazy! Jest nagranie wyczerpanego sportowca

Więcej o:
Komentarze (59)
Andrzej Bargiel na szczycie K2 [WIDEO]
Zaloguj się
 • j-ugo

  Oceniono 8 razy 6

  A ja podziwiam Andrzeja Bargiela za realizację swoich marzeń. Sporty ekstremalne to często szaleństwo. Ale nie w tym przypadku. Wszystko było dokładnie rozplanowane.
  Wielki szacun panie Andrzeju !!!

 • gj61

  Oceniono 2 razy 2

  Drogi/a BR, zakłada się buty, majtki (zależnie od regionu Polski), narty natomiast przypina się. Rozumiemże, nie masz z tym sportem wiele wspólnego...

 • zuuuraw

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ten "bardzo techniczny zjazd" to nie było aby zsuwanie się na linach poręczowych, czyli jakby na orczyku, jak poprzedni z Broad Peak ? Ciekawe po jaką cholerę targali tego drona na szczyt i filmowali całe wejście i zakładanie nart na szczycie ? Przecież powinni filmować zjazd, bo to miał być ten rekord !?! Coś mi tu pachnie wielką ściemą.

 • zuuuraw

  0

  Teraz czekam na pierwszego na świecie który zjedzie z K2 na rowerze, potem na hulajnodze, motorze i w końcu samochodem.Totalny idiotyzm

 • glupiadmin

  Oceniono 2 razy 0

  Wielicki potrzebował by setkę ludzi

 • glupiadmin

  Oceniono 2 razy 0

  Wielicki potrzebowałby setkę ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX