19 lipca Andrzej Bargiel, Janusz Gołąb i czterech pakistańskich tragarzy wyruszyło w trasę na K2. Już następnego dnia dotarli do obozu trzeciego na wysokości 7000 metrów. W niedzielę Bargiel podjął się ataku szczytowego i ok. godz. 8 rano dotarł do celu. Następnie zrealizował swój główny plan na tę wyprawę - jako pierwszy człowiek zjechał na nartach z drugiej najwyższej góry Ziemi.
>>> Polak z historycznym wyczynem. Andrzej Bargiel zjechał na nartach z K2!
Niesamowite osiągnięcie Andrzeja Bargiela nie umknęło uwadze znanym Polakom. Skialpiniście pogratulowała m.in. Justyna Kowalczyk.
"Mnie to na przykład zatkało! Jędrek Bargiel jesteś wielki! - napisała nasza mistrzyni olimpijska.
"Przeprzekozak! Zrobił to! Andrzej Bargiel zjechał na nartach z K2! Jest już w bazie! Zuch chłopak!" - tak z kolei zachwycał się komentator sportowy, Tomasz Zimoch.
Swoje trzy grosze dorzucił były prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski.
Odpowiedział mu dziennikarz Polsatu Sport, Mateusz Borek.
"Cały czas zbieram szczękę z podłogi" - napisał dziennikarz Jan Kałucki z "Polskiego Radia 3".
Wielki sukces Bargiela skomentował także dziennikarz, Jarosław Kuźniar...
... a także polityk, Tomasz Latos.