Adam Bielecki pokazał panoramę ze szczytu Gaszerbrum II

Adam Bielecki i Felix Berg zdobyli Gaszerbrum II. Na profilu Bieleckiego pojawiła się panorama ze szczytu, na której widać szczęśliwych himalaistów.

Gaszerbrum II to najniższy ośmiotysięcznik Himalajów i Karakorum. Pierwszy raz góra została zdobyta w 1956 roku, a pierwsze zimowe wejście zaliczone zostało w 2011 roku, a wśród grupy, która go zdobyła byli Simone Moro, Denis Urubko i Cory Richards.

K2. Andrzej Bargiel gotowy na ostateczny atak szczytowy

Adam Bielecki zdobył szczyt razem z Feliksem Bergiem. Było to prawdopodobnie drugie przejścia zachodnią ścianą Gaszerbruma II. Do wejścia doszło w poniedziałek ok. godz. 17 czasu lokalnego.

Bielecki miał wejść na szczyt razem z Jackiem Czechem, natomiast Berg z Borysem Dedeszką. Jednak ich partnerzy zawrócili jeszcze przed decydującym atakiem, dlatego Polak połączył siły z Niemcem.

Bielecki w komentarzach na Facebooku został zapytany o to, czy ukraińska ekipa zdobyła szczyt tego dnia. Odpisał: - W ogóle nie weszli. To smutna historia, bo twierdzą, że byli na szczycie, a ich ślady kończyły się na 1,5 godziny przed wierzchołkiem.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter

Zobacz wideo