K2. Andrzej Bargiel dotarł na 7800 metrów. Dron pokazuje jak wygląda wspinaczka [wideo]

Andrzej Bargiel podejmuje próbę zjechania na nartach ze szczytu K2. Polak dotarł już do obozu na 7800 metrów, gdzie przechodził aklimatyzację. Jego wejście rejestrowane jest przez kamerę drona, która rejestruje niesamowite ujęcia.

Polak teraz planuje dokonać kolejnej niesamowitej rzeczy, bo jeszcze nikt w historii nie zjechał na nartach z K2. - Przez ostatnich parę dni pogoda naprawdę nam sprzyjała. Aklimatyzacja przebiega pomyślnie, wczoraj (15.07) udało mi się wspiąć Żebrem Abruzzi do "ramienia" (7800m) i wrócić do bazy - napisał Bargiel na swoim Facebooku. 

Bargiel jest trzykrotnym mistrzem Polski w narciarstwie wysokogórskim. W 2013 roku został pierwszym Polakiem, który zjechał ze szczytu Sziszapangma Central, a w 2015 roku jako pierwszy na świecie zjechał na nartach z Broad Peaku (8051 metrów). W 2016 roku udało mu się zdobyć także Śnieżną Panterę, bo w niespełna 30 dni wspiął się na pięć siedmiotysięczników byłego ZSSR i zjechał z nich na nartach. 

Wejście Polaka możemy podziwiać na filmach wysokiej rozdzielczości, bo na miejscu jest również brat wspinacza Barłomiej Bargiel, który jest operatorem drona. Na oficjalnym profilu himalaisty możemy zobaczyć, jak wygląda jego akcja. 

Andrzej Bargiel próbuje zjechać ze szczytu K2. Planuje dojście do obozu czwartego. Dron pomaga w ataku

Adam Bielecki zdobył Gaszerbrum II. Szczegóły ataku, 18 godzin walki

Więcej o: