Łowisko Gosławice. Karp 34,4 kg! Nowy rekord łowiska. Zabrakło stu gramów do rekordu Polski

Piotr Żelazowski złapał w Gosławicach gigantycznego karpia. Kolos ważył 34,4 kg i został nowym rekordem łowiska. To również jeden z największych karpi złowionych w Polsce. Do krajowego rekordu zabrakło stu gramów.

Piotr Żelazowski był o krok od pobicia rekordu Polski. 4 lipca o godz. 8.20 złowił gigantycznego karpia o wadze 34,4 kg. To nowe rekord łowiska w Gosławicach, w których pływają nie tylko wielkie karpie, ale również amury.

- Piotr Żelazowski ustanowił nowy rekord łowiska - 34,4 kg. Zabrakło 100 gramów do wyrównania rekordu Polski. Jesteśmy przekonani, że nasz karp 'Węgier' już niebawem przekroczy 35 kilogramów. Gratulacje dla łowcy - czytamy na oficjalnym koncie łowiska na Facebooku.

Tak wygląda gigantyczny karp złowiony w Gosławicach:

Karp z łowiska Gosławice - 34,4 kgKarp z łowiska Gosławice - 34,4 kg Facebook/Łowisko karpiowe Gosławice

Karp został złowiony ze stanowiska numer 10. Kolos skusił się na dwie połówki pływających kulek proteinowych. Jedna o smaku orzecha tygrysiego, druga o smaku mleka i śmietany. Skutecznym przyponem okazał się 'ronnie rig'.

Po oficjalnym ważeniu i krótkiej sesji zdjęciowej rekordowy karp wrócił do wody.

Oficjalny rekord Polski należy do Dawida Muchy, który w 2016 roku złowił w zbiorniku elektrowni Rybnik karpia o wadze 34,5 kg.

Rekord świata

Dla porównania, rekord świata pochodzi węgierskiego łowiska Euro Aqua. Gigantyczny karp ważył 49 kilogramów.

Nowy rekord świata, karp 49 kgNowy rekord świata, karp 49 kg (Euro-Aqua)

Więcej o rekordzie świata przeczytacie TUTAJ

Więcej o: