Gosia Rdest wygrała wyścig!

Sukces Polki! Gosia Rdest zwyciężyła wyścig na torze Nürburgring. To kolejne trofeum, które Gosia przywiezie z gościnnego startu w serii GT4 Central European Cup w barwach zespołu Phoenix Racing. W sobotnim wyścigu zajęła drugie miejsce.

Gosia Rdest w rewelacyjnej formie! Wraz ze swoim zmiennikiem Oscarem Tunjo triumfowała w niedzielę na Nürburgringu. Po świetnym, pełnym emocji występie zwyciężyli wyścig w serii GT4 Central European Cup. To kolejny sukces Polki. W sobotę oglądaliśmy ją na drugim stopniu podium po jej debiutanckim wyścigu w GT4 Central European Cup. Tydzień temu z kolei odbierała puchar w Misano w serii GT4 European Series.

W niedzielnym wyścigu Gosi przypadła pierwsza zmiana. Startowała z trzeciej pozycji, by już wkrótce po bardzo udanym manewrze wyprzedzania wysunąć się na drugie miejsce. Następnie za kierownicą Audi R8 LMS GT4 zasiadł Oscar Tunjo. Druga połowa wyścigu była niezwykle ekscytująca. Rozegrała się trwająca kilka okrążeń walka o zwycięstwo. Lider wyścigu, Rob Severs zasiadający za kierownicą Porsche Caymana, długo opierał się atakom Oscara Tunjo. Kibice mogli podziwiać niezwykle emocjonujący pojedynek. Ostatecznie Oscar Tunjo objął prowadzenie.

Start Gosi Rdest i Oscara Tunjo w serii GT4 Central European Cup był gościnnym występem. Gosia na co dzień ściga się w serii GT4 European Series, a Oscar Tunjo w ADAC GT Masters. Oboje należą do zespołu Phoenix Racing.

Kolejny wyścig serii GT4 European Series, w którym zobaczymy Gosię Rdest, już 20 – 22 lipca na torze Spa – Francorchamps. Natomiast już 7 – 8 lipca pojawi się w Poznaniu podczas WSMP.

Więcej o: