Włoski wirtuoz piłki, Andrea Pirlo, wspólnie z McDonald's i Uber Eats, szuka drużyny, której będzie kibicował podczas Mistrzostw Świata FIFA 2018

McDelivery wspólnie z Uber Eats oraz międzynarodowymi gwiazdami piłki nożnej: Cafu, Marcelem Desaillym, Jaredem Borgettim oraz Harrym Kewellem, pomagają Andrei Pirlo znaleźć drużynę, której będzie kibicował podczas tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA 2018

Włoski wirtuoz piłki i Mistrz Świata z Mundialu w 2006 roku, Andrea Pirlo, wystąpił w serii wywiadów wideo, w których – wspólnie z kolegami z boiska – szuka alternatywnej jedenastki, której będzie dopingował podczas tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA 2018 #TeamForPirlo

To pierwsze Mistrzostwa Świata FIFA, które Andrea Pirlo spędzi poza boiskiem, w swoim domu, kibicując uczestnikom mundialu wspólnie z McDelivery oraz Uber Eats.

Mistrzostwa Świata FIFA 2018 w Rosji to pierwszy od ponad 60 lat mundial, na którym zabraknie reprezentacji Italii. Włosi nie zdołali zakwalifikować się do fazy grupowej. Żywa legenda włoskiej piłki i triumfator Mistrzostw Świata FIFA 2006, Andrea Pirlo, nie zamierza jednak zawiesić korków na kołku. Wspólnie z McDonald’s® McDelivery® oraz Uber Eats, Pirlo szuka dla siebie alternatywnej jedenastki, której będzie kibicował tego lata.

Dla Andrei Pirlo to pierwszy od 16 lat mundial, który – zamiast na boisku – spędzi przed telewizorem. Na rosyjskie boiska nie wybiegną bowiem piłkarze z Włoch. Italia pożegnała się z występami na rosyjskich boiskach już w fazie eliminacyjnej do mundialu. McDelivery wspólnie z Uber Eats chce jednak pomóc Pirlo znaleźć alternatywną drużynę, której będzie kibicował.

Do tych starań obie firmy zaangażowały osiem ikon światowego futbolu. W gwiazdorskim składzie znaleźli się m.in. Cafu (Brazylia), Marcel Desailly (Francja), Luis Hernandez i Jared Borgetti (obaj z Meksyku), Harry Kewell (Australia), Rui Patricio (Portugalia), Mashahiro Fukuda (Japonia) oraz Alexandre Guimarães (Kostaryka).

Każda z piłkarskich ikon starała się zachęcić Pirlo do kibicowania konkretnej drużynie. Całą akcję szukania drużyny dla Pirlo można śledzić pod hashtagiem #TeamForPirlo.

Hashtag #TeamForPirlo wziął się z dość niezręcznej sytuacji. Podczas wywiadu z włoskim piłkarzem, jeden z reporterów nieuważnie zadał pytanie o to, czy Pirlo nie może już doczekać się momentu, w którym wybiegnie na boisko podczas Mundialu w Rosji. Andrea na to pytanie nie odpowiedział, lecz ostentacyjnie wstał i wyszedł.

– Pierwszy raz odkąd pamiętam, nie czułem ekscytacji na myśl o zbliżających się Mistrzostwach Świata FIFA. Myślałem sobie: “Nie ma Italii, nie ma imprezy”, ale przede mną przecież nadal całe lato przepełnione futbolowymi zmaganiami, którymi mogę cieszyć oko jako kibic w domu, dzięki McDonald’s McDelivery z Uber Eats – mówi Andrea Pirlo – Włoch zabraknie na tym turnieju, więc potrzebuję znaleźć dla siebie drużynę, której będę mógł kibicować. Mam nadzieję, że spotkania z najbardziej szanowanymi piłkarzami w historii pomogą mi w podjęciu tej decyzji – dodaje Pirlo.

Legendy futbolu zachęcają Pirlo do wspierania ich reprezentacji na mundialu

Dwukrotny zwycięzca Mistrzostw Świata FIFA w 1994 i 2002 roku i jeden z najbardziej rozpoznawalnych Brazylijczyków w historii futbolu, Cafu, zachęca Pirlo do kibicowania jego drużynie, canarinhos: – Andrea i ja jesteśmy kolegami, graliśmy kiedyś w jednej drużynie. On wie, że Samba Boys to najbardziej utalentowany zespół na świecie. Brazylia jest jedyną drużyną, która zakwalifikowała się na każde Mistrzostwa Świata FIFA w historii. Po swojej ukochanej Italii Andrea wie, że to jedyny rozsądny wybór. To prosta decyzja.

Zwycięzca Mistrzostw Świata FIFA z 1998 roku, Marcel Desailly, wskazuje na Francję: – W tym roku mija już 20 lat, odkąd francuskie złote pokolenie ostatnio wygrało Mistrzostwa Świata FIFA. Wierzę, że na tym mundialu nasz nowy, utalentowany zespół, ponownie sięgnie po puchar. Pirlo, jeśli chcesz kibicować zwycięzcom, to Francja powinna być twoim zespołem.

Harry Kewell, wybrany przez kibiców najlepszym piłkarzem w historii Australii, zachęca do kibicowania jego drużynie: – Andrea powinien w tym roku skorzystać z okazji, by zrobić coś innego: wesprzeć zespół, który nie jest faworytem. W tym przypadku nie ma lepszego wyboru niż nasi Aussies. Wierzę, że przejdziemy przez fazę grupową, a później wszystko może się wydarzyć! Andrea, dołącz do najlepszych fanów na świecie i kibicuj Socceroos!

Weteran futbolu z Meksyku, Jared Borgetti, podsuwa Pirlo Meksyk: – Gol, który zdobyłem w meczu z Włochami podczas Mistrzostw Świata FIFA w 2002 roku, został okrzyknięty jednym z najładniejszych w historii. Andrea, choćby z tego powodu powinieneś wspierać Meksyk! Były kolega Borgettiego z zespołu i inny legendarny meksykański piłkarz, Luis Hernandez, również typuje Meksyk jako drużynę dla Pirlo: – Niektóre z najbardziej znanych momentów w historii Mistrzostw Świata FIFA miały miejsce właśnie w Meksyku. Od “ręki Boga” aż po naszego gola w finale Mistrzostw Świata w 1986 roku. Andrea, ćwicz swoją meksykańską falę i kibicuj nam!

Obecny bramkarz reprezentacji Portugalii, Rui Patricio, powiedział po prostu: – Portugalia jest najbardziej niesamowitym krajem do odkrycia. Z przyjemnością zapraszam do jego zwiedzania! PS Andrea, ćwicz swoje umiejętności w golfa i kibicuj naszym!

Masahiro Fukuda, 45-krotny reprezentant Japonii, zachęca Pirlo do kibicowania jedenastce z Kraju Kwitnącej Wiśni: – To nasze szóste Mistrzostwa Świata FIFA z rzędu. W kwalifikacjach zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i mamy spore szanse na awans w tym turnieju. Andrea, przy Twoim szczęściu i okazanym wsparciu uważamy, że możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy!

Wreszcie, Alexandre Guimarães z Kostaryki przypomniał Pirlo: – Kostaryka grała z Wami na Mistrzostwach Świata FIFA 2014. Wtedy pokonaliśmy Włochów. Gracze takiego pokroju jak Pirlo nigdy nie zapominają takich piłkarskich niespodzianek, zwłaszcza podczas Mistrzostw Świata FIFA. W tym roku też chcemy sprawić niespodziankę. Andrea, kibicuj nam!

McDelivery i Uber Eats wspólnie dostarczą jedzenie w trakcie meczu

Mistrzostwa Świata FIFA w Rosji obejrzy w domu ponad 3,2 miliarda ludzi. Podczas tegorocznego mundialu McDonald's, oficjalny sponsor FIFA World CupTM , po raz pierwszy w historii wspólnie z partnerem Uber Eats, umożliwi zamawianie posiłków z McDelivery w 26 państwach na świecie.

– Z jednej strony jesteśmy rozczarowani faktem, że Włochy nie zakwalifikowały się na tegoroczny mundial. Z drugiej – cieszymy się, że możemy uprzyjemnić Andrei Pirlo oglądanie tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA dzięki McDelivery z Uber Eats, a także pomóc mu w znalezieniu zespołu, któremu będzie kibicował – mówi Liz Meyerdirk, Head of Partnerships w Uber Eats – Cieszymy się również, że możemy współpracować z firmą McDonald's i zaoferować kibicom Mistrzostw Świata FIFA ich ulubione pozycje z menu McDonald’s za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji. Średni czas dostawy posiłku w Uber Eats na całym świecie to około 30 minut. Fani mogą składać zamówienia przed, w trakcie lub po zakończeniu meczu, aby po chwili cieszyć się posiłkami od Big Maców po McFlurry, bez ruszania się z kanapy – dodaje  Liz Meyerdirk.

– Jest nam niezmiernie miło, że pierwsze od 2002 roku Mistrzostwa Świata FIFA w piłce nożnej Andrea Pirlo spędzi w swoim domu właśnie z nami, z McDelivery i Uber Eats. Z niecierpliwością czekamy na informację, któremu zespołowi Andrea zdecyduje się kibicować, w towarzystwie przyjaciół i piłkarskich okrzyków oraz posiłków z McDonald's McDelivery – mówi Lucy Brady, Chief Strategy Officer w McDonald’s.

Fani Mistrzostw Świata FIFA World Cup 2018 mogą pobrać aplikację Uber Eats (ze sklepów App Store lub Google Play) i otrzymać ulubione posiłki z menu McDonald’s bezpośrednio pod drzwi swojego mieszkania, w czasie krótszym niż 30 minut, w trakcie każdego meczu, jaki zostanie rozegrany na tegorocznym mundialu.