Bogumiła Raulin zdobyła Mount Everest. Najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi

Bogumiła Raulin stanęła na szczycie Mount Everestu. Tym samym stała się najmłodszą Polką w historii, która zdobyła Koronę Ziemi (najwyższe szczyty górskie poszczególnych kontynentów).

22 maja o godzinie 7:30 - dokładnie wtedy Raulin stanęła na szczycie Mount Everestu, najwyższego szczytu ziemi. Zdobycie góry znajdującej się w himalajskim paśmie dopełniło również inne, wielkie osiągniecie Polki, która mając zaledwie 34 lata zdobyła Koronę Ziemi (najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów). Tym samym stała się najmłodszą Polką, która dokonała czegoś takiego.

W Azji Raulin zdobyła wspomnianym Mount Everest, w Ameryce Południowej wspięła się na szczyt Aconcaguy (2013 rok), w Ameryce Północnej zdobyła Denali (2015), Afryka to Kilimandżaro (2011), w Europie Mont Blanc (2008). Do tego doszło zdobycie szczytów Elbrus (2012), Mt. Vinson (2017), a także wspinaczka na Piramidę Carstensza (2015).

34-latka Koronę Ziemi zdobyła w ramach realizacji projektu "Siła Marzeń - Korona Ziemi". - Wyprawa na Everest będzie wisienką na torcie - mówiła jakiś czas temu. Przed Raulin podobnym osiągnięciem mogły pochwalić się Anna Czerwińska, Martyna Wojciechowska, Anna Lichota, Agnieszka Kiela-Pałys, Izabela Smołokowska i Monika Witkowska.

Sport.pl z Juraty. Rozmawiamy z Mają Mocydlarz, partnerką Bartosza Bereszyńskiego [DRUGA POŁOWA]

Więcej o:
Copyright © Agora SA