Mistrzostwa Europy. Robert Baran zdobywa czwarty medal dla Polski w zapasach

Robert Baran zdobył brązowy medal w mistrzostwach Europy w zapasach. To już czwarty medal dla Polski na tej imprezie.

W niedzielny wieczór Polska zdobyła czwarty medal na mistrzostwach Europy w zapasach. Czwarty krążek dla Polski dołożył Robert Baran, który sięgnął po brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy rozgrywanych w Kaspijsku. Polak w pojedynku o brąz pokonał Austriaka Johannesa Ludeschera.

W sobotę trzeci medal dla Polski zdobył Magomedmurad Gadżijew, który został wicemistrzem Europy. Nasz zawodnik w finale zmierzył się z reprezentantem Rosji Magomedem Kurbanalieve i trzeba przyznać, że sędziowie patrzyli na Rosjanina bardzo przychylnym okiem. A to dlatego, że przy stolikach anulowali decyzję arbitra na macie o przyznaniu punktu dla Gadżijewa za pasywność Rosjanina. Po pojedynku doszło także do protestu polskiej drużyny, który dotyczył ciągnięcia za trykot polskiego zapaśnika. Został on jednak rozpatrzony negatywnie. 

Kobiety też sięgały po medale

W piątek Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm) zdobyła brązowy medal zapaśniczych mistrzostw Europy w zapasach kobiet w wadze 53 kg. Wcześniej po srebrny medal sięgnęła Roksana Zasina, która w finale uległa reprezentantce Białorusi - Irinie Kurachkinie.