UFC 223. Eksperci nie mają wątpliwości, Jędrzejczyk była minimalnie słabsza

Czy Joanna Jędrzejczyk została skrzywdzona przez sędziów, którzy przyznali zwycięstwo Rose Namajunas w walce Polki z Amerykanką na gali UFC223? Tak i nie. Eksperci serwisu MMADecisions.com chyba rozwiewają wątpliwości.

Sędziowie pojedynku, który potrwał pełnych pięć rund, zgodnie punktowali walkę 49-46 dla Namajunas, co oznaczało, że olsztynianka była ich zdaniem lepsza tylko w jednej partii. Jędrzejczyk po usłyszeniu werdyktu pokręciła nosem.

Zdumienia taką przewagą Namajunas nie kryją również dziennikarze i eksperci. Serwis MMADecisions prosi o ocenę walk przedstawicieli różnych mediów zajmujących się mieszanymi sztukami walki. Na dwadzieścia dwie zebrane opinie w zaledwie czterech jako zwyciężczynię wskazano Jędrzejczyk. Pozostali eksperci podkreślają jednak, że przewaga Namajunas powinna być mniejsza i aż szesnastu oceniło walkę na 48-47 dla Amerykanki.

MMADecisions.com ocenia walkę Jędrzejczyk z NamajunasMMADecisions.com ocenia walkę Jędrzejczyk z Namajunas MMADecisions.com

To druga porażka Jędrzejczyk z Namajunas. Poprzednio na listopadowej gali UFC217 Polka straciła pas mistrzowski wagi słomkowej, przegrywając z Amerykanką przez nokaut w pierwszej rundzie.

Więcej o: