K2. Denis Urubko osiągnął wysokość 6500 m

Denis Urubko wrócił z rekonenansu i osiągnął wysokość 6500 m - poinformował kierownik Zimowej Narodowej Wyprawy na K2 Krzysztof Wielicki.

W górę we wtorek wyszli Marcin Kaczkan i Piotr Tomala w towarzystwie pakistańskich tragarzy wysokościowych: Amina i Fazala. Mają zabezpieczyć drogę linami do obozu C1, gdzie mają spędzić noc.

Są również nowe informacje w sprawie Rafała Froni. Himalaista złamał rękę podczas wyprawy i czeka na transport. Prawdopodobnie już we wtorek wyleci do Islamabadu, stolicy Pakistanu.

Pogoda jednak nie dopisuje uczestnikom wyprawy. - Pełne zachmurzenie i wiatr. Według prognozy po południu powinno się poprawić - napisał Wielicki.

Jeszcze nigdy nikt zimą nie zdobył K2 (8611 m n.p.m). W wyprawie biorą udział: Krzysztof Wielicki, Janusz Gołąb, Dariusz Załuski, Adam Bielecki, Marcin Kaczkan, Artur Małek, Marek Chmielarski, Piotr Tomala, Denis Urubko, Maciej Bedrejczuk i Piotr Snopczyński. Rafał Fronia wycofał się po złamaniu ręki, a Jarosław Botor zrezygnował ze względu na sprawy osobiste.

Zobacz wideo