Sport.pl

Nanga Parbat. Ambasador Francji dziękuje grupie ratunkowej

Ambasador Francji w Islamabadzie Marc Barety napisał list dziękczynny skierowany do uczestników grupy ratunkowej na Nandze Parbat.

Członkowie wyprawy otrzymali list za pośrednictwem ambasadora Polski w Pakistanie Piotra Opalińskiego. Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala uratowali Francuzkę Elisabeth Revol. Niestety, nie udało im się dotrzeć do Tomasza Mackiewicza.

- Drodzy członkowie ekipy ratunkowej, żałuję, że nie miałem zaszczytu spotkania was w Pakistanie., gdy zakończyła się misja ratowania Elisabeth Revol. Wasze osiągnięcie jest dowodem na solidarność łączącą himalaistów na całym świecie - czytamy w liście. Ambasador dodał, że wyczyn himalaistów "jest inspiracją dla nas wszystkich" i w imieniu Francji podziękował za uratowanie Revol i "głęboki smutek z powodu śmierci waszego rodaka pana Tomasza Mackiewicza".

Jeden z członków Zimowej Wyprawy Narodowej na K2, który brał udział w akcji na Nandze - Jarosław Botor - musiał wrócić do kraju z powodów osobistych. Na lotnisku przywitał go ambasador Francji w Polsce Pierre Levy.

Komentarze (62)
Nanga Parbat. Ambasador Francji dziękuje grupie ratunkowej
Zaloguj się
 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 14 razy 6

  To co myśli dyplomata nie ma nic do tego co mówi ale że Francuz napisał po angielsku do kogoś, no to jednak świadczy o tym, że mu autentycznie zależało na podziękowaniu.

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 4

  Przynajmniej Polscy Himalaisci poprawili nasz wizerunek we Francji. PiS tylko obraza Francuzow i ..... uczy ich, jak jesc widelcem.

 • ganro

  Oceniono 5 razy 1

  Lepiej byście Francuzi zapłacili za koszty tej akcji ratunkowej, bo to wstyd zabierać pieniądze ze społecznych zbiórek. Żenada.

 • kolega303

  Oceniono 9 razy 1

  dlaczego Francja nie partycypowała w kosztach wyprawy? Nie doczytałem się ani jednej informacji o tym, o ile nie zapłacili - wstyd!!!

 • parsom

  Oceniono 7 razy 1

  Ale swoje wydatki to ze zbiórki potrącą....

 • Krzysztof Szewczyk

  0

  No tak francuskie uratować trzeba było A już naszego obywatela nie xd Przykro mi ale mam. Nie mam zamiaru ich słuchać i patrzeć bo mnie krew zalewa jak ją uratowali A naszego Nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX