Nanga Parbat. Ambasador Francji dziękuje grupie ratunkowej

Ambasador Francji w Islamabadzie Marc Barety napisał list dziękczynny skierowany do uczestników grupy ratunkowej na Nandze Parbat.

Członkowie wyprawy otrzymali list za pośrednictwem ambasadora Polski w Pakistanie Piotra Opalińskiego. Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala uratowali Francuzkę Elisabeth Revol. Niestety, nie udało im się dotrzeć do Tomasza Mackiewicza.

- Drodzy członkowie ekipy ratunkowej, żałuję, że nie miałem zaszczytu spotkania was w Pakistanie., gdy zakończyła się misja ratowania Elisabeth Revol. Wasze osiągnięcie jest dowodem na solidarność łączącą himalaistów na całym świecie - czytamy w liście. Ambasador dodał, że wyczyn himalaistów "jest inspiracją dla nas wszystkich" i w imieniu Francji podziękował za uratowanie Revol i "głęboki smutek z powodu śmierci waszego rodaka pana Tomasza Mackiewicza".

Jeden z członków Zimowej Wyprawy Narodowej na K2, który brał udział w akcji na Nandze - Jarosław Botor - musiał wrócić do kraju z powodów osobistych. Na lotnisku przywitał go ambasador Francji w Polsce Pierre Levy.