Nanga Parbat. Revol jest z Mackiewiczem? Sprzeczne informacje

W sobotę o 4 rano czasu polskiego ruszą dwa helikoptery w ramach akcji ratunkowej Elizabeth Revol i Tomasza Mackiewicza, którzy utknęli w drodze na Nangę Parbat. Jednak nie wiadomo czy Francuzka znajduje się wraz z Polakiem w jednym miejscu.

Jednak Szymon Kępka z radia Eska rozmawiał z Anną Solską, żoną Mackiewicza. - On wie co chcę mu powiedzieć, że dzieci na niego czekają, wiem że są skrajnie wyczerpani, cały czas mamy nadzieję, Elizabeth opiekuje się Tomkiem, wysyła smsy, jest bardzo źle.

W tej sprawie cały czas pojawiają się sprzeczne informacje. W najgorszej sytuacji znajduje się Mackiewicz, który cierpi m.in. na chorobę wysokościową.

W tej sprawie pojawiają się sprzeczne informacje. Pakistański portal "Pakistan Mountain News" twierdzi, że Revol znajduje się na wysokości 6670 metrów, za to Mackiewicz znajduje się ok. 700 metrów wyżej.

Krzysztof Wielicki, kierownik wyprawy na K2 organizujący akcję ratunkową w rozmowie z TVN 24 stwierdził, że "Mackiewicz znajduje się dużo wyżej". - Większe szanse na przeżycie daję Revol, ale będziemy ratować, jak tylko się da. Ja wierzę w chłopaków, że szybko dotrą do nich. Jeśli chodzi o Tomka, on jest dużo wyżej, ale na pewno zespół podejmie akcje

Akcję ratunkową przeprowadzi czterech Polaków z wyprawy na K2: Adam Bielecki, Piotr Tomala, Jarek Botor i Marek Chmielarski. W przeszłości Chmielarski brał udział w udanej akcji ratunkowej. Na Broad Peak wraz z innymi Polakami uratował umierającego Tajwańczyka. Chmielarski przeprowadził tę akcję zaledwie 24 godziny po ataku na szczyt i "nie zdążył nawet wysuszyć butów".