Golf. Mateusz Gradecki z udanym zawodowym debiutem

Mateusz Gradecki, jeden z najbardziej utalentowanych polskich golfistów, zakończył swój pierwszy turniej w zawodowej karierze. W rozgrywanym w egipskim Ain Sokhna turnieju profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour, Gradecki zajął 6. miejsce z wynikiem -3.

- Red Sea Egyptian Classic 2018 to pierwszy turniej, w którym startowałem jako zawodowiec. Miejsce w ścisłej czołówce jest motywacją przed kolejnymi startami i daje mi świadomość, że jestem na nie gotowy. Dziękuję za wsparcie kibicom i mam nadzieję, że dalej będą trzymali za mnie kciuki! Już za 4 dni startuję w kolejnym turnieju cyklu, Red Sea Ain Sokhna Classic  i pojawię się tam mocniejszy i  bogatszy o cenne doświadczenia! – powiedział Gradecki.

 Do ukończenia gry Mateuszowi wystarczyło łącznie 213 uderzeń (odpowiednio 67, 70 i 76 w kolejnych rundach), jedenastokrotnie zaliczył też tzw. birdie (umieścił piłkę w dołku mniejszą o jeden liczbą uderzeń niż wymagana). Wynik -3 dał mu dzielone szóste miejsce. Do zwycięzcy niemieckiego amatora Michaela Hirmera Gradecki stracił sześć uderzeń.

Kolejny turniej w Pro Golf Tour zagra już w najbliższy poniedziałek, ponownie na polu Sokhna GC, tym razem w ramach turnieju Red Sea Ain Sokhna Classic (22-24 stycznia). W najbliższych planach ma osiem startów w Pro Golf Tour oraz grę o szczebel wyżej w turnieju Challenge Tour w Turcji – udział w nim to nagroda za zdobycie tytułu Międzynarodowego Mistrza Turcji w Golfie w październiku 2017 r.

Więcej o: