Zbigniew Boniek: "E-sport to świadectwo pewnej patologii"

"E-sport to jest i będzie duża kasa,ale to także świadectwo pewnej patologii. Siedzieć godzinami i walić w joystick" - napisał na Twitterze prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Boniek swój pogląd na temat e-sportu przedstawił podczas twitterowej wymiany zdań z Bogusławem Leśnodorskim. Były prezes Legii Warszawa kilka miesięcy temu zainwestował pieniądze w polską, e-sportową drużynę AGO Gaming. Od tamtej pory Leśnodorski udziela się w kwestiach związanych z e-sportem.

Na jedną z jego wypowiedzi we wtorek zareagował Boniek. "Boguś bez jaj,e-sport to jest i będzie duża kasa,ale to także świadectwo pewnej patologii.Siedzieć godzinami i walić w joystick?" - napisał prezes PZPN na Twitterze.

Wydaje się, że e-sport czeka świetlana przyszłość. Bardzo prawdopodobne, że znajdzie się on nawet w programie Igrzysk Olimpijskich, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu.

– Bierzemy to pod uwagę, bo nie możemy jasno stwierdzić „e-sport nie ma nic wspólnego z igrzyskami”. Widzimy wielkie zainteresowanie ze strony młodzieży i możemy wyjść mu naprzeciw. Jestem przekonany, że rozmowy między MKOl-em a e-sportową rodziną pomogłyby zrozumieć Komitetowi, skąd wziął się tak duży sukces tego zjawiska. Mamy jeszcze czas, by podyskutować. Nie chcę mówić „nie” – powiedział Tony Estanguet, wiceprezes komitetu organizacyjnego igrzysk w stolicy Francji, którego cytował "Przegląd Sportowy".

Zobacz wideo
Ikona sportu czytelników Sport.pl 2017
Patryk Dudek
2%
Paweł Fajdek
0%
Kamil Glik
3%
Joanna Jędrzejczyk
2%
Kajetan Kajetanowicz
1%
Adam Kszczot
2%
Robert Kubica
27%
Łukasz Kubot
14%
Robert Lewandowski
19%
Piotr Lisek
0%
Tomasz Marczyński
0%
Kamil Stoch
12%
Anita Włodarczyk
12%
Maja Włoszczowska
2%
Piotr Żyła
4%
Więcej o: